ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Golfistka Spilková bude hrát evropský okruh jako profesionálka

Velikost textu:

Praha - Český golf bude mít v příští sezoně zastoupení na nejvyšším evropském okruhu. Šestnáctiletá Klára Spilková se rozhodla přijmout plnou hráčskou kartu na Ladies European Tour (LET), kterou si vybojovala v závěru minulého týdne. Kvůli tomu se vzdala amatérského statutu a přestoupila k profesionálům.

Golf
 • Golf autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1795/179462.jpg?1279016031
 • Klára Spilková zdroj: cgf.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1018/101731.jpg?1248946085

"Pro mě i pro mé nejbližší je to ten nejkrásnější dárek k Vánocům a k mým šestnáctým narozeninám, které jsem měla v průběhu kvalifikace o Ladies European Tour. Těším se na nadcházející sezonu mezi nejlepšími profesionálkami Evropy," uvedla Spilková, která šestnácté narozeniny oslavila teprve před týdnem.

Účast na LET si hráčka pražského Erpetu zajistila v neděli devátým místem na kvalifikační škole ve Španělsku, kam původně odjížděla s přáním pokračovat v amatérské kariéře i v případě úspěchu. Jenže vydařené vystoupení přesvědčilo zřejmě ji samotnou, rodiče i trenéra, aby se do boje s elitními profesionálními golfistkami pustila. Stejný krok učinila týden před ní o rok starší Jessica Kordová na americké sérii.

Rozhodnutí Spilkové zřejmě urychlil názor osobního kouče Pavla Niče. "Já mám v této věci jasno. Vrcholem v našem sportu je profesionální golf, amatérský je úplně na druhé koleji. Proto je třeba takovou příležitost brát jako výzvu a možnost se posunout zase o kus dál. Vždyť i na olympiádě v roce 2016 v Riu budou hrát jen profesionálové," uvedl pro Pga.cz Nič, který v minulosti vedl i první českou účastnici LET Zuzanu Mašínovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.