ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
MS VE VODNÍM SLALOMU

Obnovená C2 mix přinesla Čechům medaili. Vojtová s Maškem mají na MS bronz

Velikost textu:

Obnovená premiéra kategorie C2 mix přinesla deblkanoi Veronika Vojtová, Jan Mašek na mistrovství světa ve vodním slalomu úspěch, když v Pau vybojovali bronz. Druhá česká loď Tereza Fišerová, Jakub Jáně skončila kvůli neprojetí jedné z branek šestá. Zlato v někdejší parádní československé disciplíně, která se do programu MS dostala po 36 letech, získali domácí Francouzi Margaux Henryová s Yvesem Pringentem.

přehrát video
Vojtová s Maškem si v mixu deblkanoí dojeli pro bronz

Do semifinále v olympijských disciplínách se ve čtvrtek kvalifikovaly jen tři české lodě ze šesti. Zatímco obhájkyně titulu kajakářka Kateřina Kudějová postoupila z první kvalifikační jízdy, kanoisté Michal Jáně s Vítězslavem Gebasem uspěli až ve druhé.

Jáněmu v první jízdě postup těsně unikl, ve druhé byl šestý. Jako poslední do semifinálové třicítky proklouzl čtvrtý z olympijských her v Riu Gebas, naopak Amálii Hilgertové postup kvůli jednomu šťouchu o čtyři setiny unikl. Sobotní semifinále nepojedou ani Karolína Galušková a Matyáš Lhota.

Mistrovství světa ve vodním slalomu v Pau (Francie):

C2 mix: 1. Henryová, Pringent (Fr.) 105,37 (6 tr. sekund), 2. Ferrariová, Horn (It.) -0,72 (4), 3. Vojtová, Mašek -3,69 (4), ...6. Fišerová, J. Jáně (všichni ČR) -44,69 (52).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.