ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Kanoistka Ježová si na MS v maratonu dojela pro bronz

Velikost textu:

Pietermaritzburg (JAR) - Kanoistka Jana Ježová získala při své premiéře na mistrovství světa v maratonu bronzovou medaili. V jihoafrickém Pietermaritzburgu skončila třetí na trati 19 km za vítěznou Ukrajinkou Ljudmilou Babakovou a Maďarkou Zsanett Lakatosovou. 

Jana Ježová
Jana Ježová

Za vítězkou zaostala Ježová o osm a půl minuty, na Lakatosovou ztratila přes tři minuty. Medaili vybojovala dva týdny poté, co obsadila na mistrovství světa v Račicích osmé místo na olympijské trati 200 metrů.

Před maratonským šampionátem příliš nevěděla, co má očekávat. "Velkou výzvou je pro mě nejen délka tratě, ale i obrátky, přeběhy, občerstvování za jízdy, pumpa v kanoi a loď samotná. Jsem zvyklá jezdit na čtrnáctikilové lodi s hranatým dnem, teď pojedu na desetikilové s kulatým dnem. Má úplně jiné jízdní vlastnosti. Má větší setrvačnost, ale dá si na čas, než se rozjede," uvedla šestadvacetiletá kanoistka před startem v JAR.

Další finalistka z Račic a předloňská mistryně světa v maratonu Anna Kožíšková skončila na kajaku pátá. K medaili jí v cíli závodu na 26,2 km scházelo 52 sekund. Kanoista Jakub Březina byl sedmý a kajakář Jakub Adam obsadil osmé místo. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.