ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Spieth vyhrál British Open a má svůj třetí major

Velikost textu:
aktualizováno 23. 7. 2017 21:50

Southport (Británie) - Jordan Spieth ovládl British Open. V závěrečném dni udržel vedení o tři rány před krajanem Mattem Kucharem a získal už třetí titul z turnaje major.

Jordan Spieth
Jordan Spieth

Rodák z Texasu přitom závěrečný den nezačal dobře a po čtyřech bogey na prvních devíti jamkách se nechal Kucharem dotáhnout. Na třinácté jamce navíc musel vzít trestný úder a měl další bogey. Jenže pak se vzpamatoval a na další jamce málem zahrál hole in one. Nakonec na čtyřech jamkách zahrál tři birdie a jednou eagle po putu na 40 metrů. Na poslední jamce už si v klidu pohlídal vítězství.

Spieth se tak stal po Jacku Nicklausovi teprve druhým hráčem v historii, který vyhrál tři majory ještě před 24. narozeninami. Zároveň je nejmladším americkým vítězem British Open v historii a celkově nejmladším od roku 1979, kdy vyhrál tehdy dvaadvacetiletý Seve Ballesteros.

"Před dvěma lety jsem se napil z poháru, když tu vyhrál Zach Johnson. Někteří mi říkali, že to nosí smůlu, a dnes jsem tomu po devíti jamkách začínal věřit," prohlásil Spieth. "Triumf tady je neuvěřitelná pocta a splněný sen," dodal.

Třetí místo získal překvapivě Číňan Li Chao-tchung, teprve jednadvacetiletý golfista, jemuž patří 107. místo v žebříčku. Závěrečný den zahrál 63 ran a o jedinou ránu zaostal za rekordem turnajů série major, který v sobotu vytvořil Jihoafričan Branden Grace.

přehrát video
Golfista Spieth zvítězil na British Open
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.