ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Fuksa na úvod Světového poháru vyhrál v Portugalsku na kilometru

Velikost textu:
aktualizováno 20. 5. 2017 14:56

Montemor-o-Velho (Portugalsko) – Rychlostní kanoista Martin Fuksa vyhrál na úvodním SP v Montemoru-o-Velho závod na kilometrové trati. Druhého Moldavana Olega Tarnovského porazil o více než jedenáct sekund. Úřadující olympijský vítěz a mistr světa Němec Sebastian Brendel byl diskvalifikován.

Kanoista Martin Fuksa
Kanoista Martin Fuksa

Fuksa si první místo hlídal podle plánu hned od začátku. "Rozhodli jsme se tak podle rozjížďky, ve které jsem viděl, že do mě Brendel šel a chtěl mě předjet. Tak jsem si říkal, že jediná cesta bude nahulit to od začátku, i když to v závěru bude víc bolet," popsal Fuksa taktiku. Devětadvacetiletý Brendel dojel na druhém místě s odstupem 2,080, nakonec byl ale diskvalifikován kvůli tomu, že jeho loď byla o 20 gramů lehčí, než dovolují pravidla.

"Brendela neporazíte každý den. Je to povzbuzení do dalších tréninků a práce. Ukázalo se, že ani tříměsíční tréninkové manko kvůli vojenskému přijímači se mnou nic velkého neudělalo, že jdu správnou cestou. Doufám, že to tak bude pokračovat dál směrem k mistrovství světa v Račicích," řekl Fuksa.

Fuksa v Portugalsku nastoupí ještě na dvoustovce a představí se i na deblkanoi. V ní poprvé na velké mezinárodní akci zaklekne s mladším bratrem Petrem a společně pojedou pětistovku.

přehrát video
Fuksa zazářil na SP v Portugalsku

Fuksa mladší spolu s Danielem Kořínkem obsadil páté místo na kilometru deblkanoí. Kanoistka Jana Ježová skončila na pětistovce čtvrtá, na stupně vítězů ztratila více než čtyři sekundy.

Z odpoledního semifinálového programu postoupil kajakář Filip Šváb na dvoustovce do nedělního finále A. Dvojnásobný olympijský medailista z her v Riu Josef Dostál naskočí do SP stejně jako řada dalších závodníků ze světové špičky až za týden v maďarském Szegedu.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.