ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Veslařský reprezentant Michal Plocek zemřel ve 22 letech

Velikost textu:
aktualizováno 29. 11. 2016 13:40

Praha - Ve 22 letech zemřel nadějný český reprezentant ve veslování Michal Plocek. Mrtvé tělo elitního skifaře, juniorského mistra světa i světového šampiona v kategorii do 23 let bylo nalezeno v pondělí večer v loděnici pražské Dukly. Na svém webu o tom informoval Český svaz veslování, případ dále vyšetřuje policie.

Michal Plocek
Michal Plocek

Mluvčí pražské policie Iveta Martínková řekla, že policie v pondělí kolem 18:00 vyjížděla do ulice Císařská louka, kde byl nalezen mrtvý muž. "Kriminalisté spolu s lékařem na jeho smrti nezjistili cizí zavinění," doplnila mluvčí.

Plocek byl považován za nástupce olympijského medailisty a mistra světa Ondřeje Synka. V minulé sezoně závodil společně s Matyášem Klangem na dvojskifu a neúspěšně se pokoušeli postoupit na olympijské hry v Riu de Janeiro. V dodatečné kvalifikaci v Lucernu obsadili první nepostupové místo.

"Je to obrovská ztráta. Michal byl jeden z nejtalentovanějších veslařů poslední doby a byl to zároveň i milý a laskavý kluk, který byl vzorem pro mladé veslaře," řekl předseda ČVS Dušan Macháček. Veslařský svaz po tragické události zrušil páteční slavnostní vyhlášení nejlepších posádek letošního roku. "Atmosféra by nebyla důstojná a nikdo by se z úspěchů neradoval," dodal Macháček. Vyhlášení ankety se uskuteční až 3. února.

Tragické úmrtí šokovalo i přední české veslaře. "Budeš nám chybět, Plocíno," napsal na sociální síti Synek. "Myslíme na tebe, Plocíno," uvedli Lukáš Helešic a Jakub Podrazil. "Trochu doufám, že to je jen nějaký výmysl, ale asi ne. Co musí třeba zrovna prožívat jeho táta, to ani nechci vědět. Už to asi nechám být... snad jen... budeš mi chybět," napsal Václav Zitta.

přehrát video
Ve 22 letech zemřel veslařský reprezentant Michal Plocek

Za obrovskou ztrátu a tragédii označil Plockovo úmrtí bývalý vynikající veslař Václav Chalupa, který končil kariéru v době, kdy se Plocek začínal výrazněji prosazovat. "Vnímal jsem ho a viděl, že je to další Synek nebo Chalupa, protože stejně jako my rád jezdil na skifu," řekl Chalupa. "Obdivoval jsem u něj poctivost a houževnatost, se kterou si šel za úspěchem. Chtěl jednou porazit Ondru a nebál se o tom mluvit," dodal několikanásobný medailista z vrcholných akcí.

Letos v červnu se Plocek premiérově představil v seriálu Světového poháru na skifu, když v Poznani nahradil Synka a ve finále dojel na čtvrtém místě. V srpnu skončil třetí na světovém šampionátu do 23 let v Rotterdamu, v září se stal akademickým mistrem světa a v závěru října byl členem vítězné posádky párové čtyřky s kormidelníkem na MS v příbřežním veslování.

Plocek začal s veslováním v deseti letech v Uherském Hradišti. Po zisku titulu juniorského mistra světa i Evropy a triumfu na domácím šampionátu v roce 2012, kde v rozjížďce nečekaně vyřadil Synka, přešel jako velký talent do pražské Dukly.

V roce 2014 se ve Varese stal mistrem světa v kategorii do 23 let, o rok dříve se na dvojskifu poprvé představil i na MS dospělých. Letos získal na skifu při Synkově absenci druhý titul mistra republiky, spolu s Klangem byl nejrychlejší i na dvojskifu.

"V osobním životě byl Michal citlivý a milý kluk, který nikterak neskrýval svou ctižádostivost dosáhnout co nejlepší sportovních výsledků. Plocíno, budeš nám moc chybět. Sbohem!" uvedli zástupci veslařského svazu na svém webu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.