ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Cyklokrosový pohár vede po druhém závodu loňský vítěz Paprstka

Mladá Boleslav - Druhé dějství Českého poháru v cyklokrosu opanoval Tomáš Paprstka. Obhájce titulu byl v Mladé Boleslavi nejrychlejší a poskočil do čela průběžného pořadí seriálu. Při neúčasti svého jediného přemožitele z úvodního dílu Toi Toi Cupu v Táboře Michaela Boroše projel cílem první s náskokem 12 sekund před Slovákem Martinem Haringem.

Tomáš Paprstka
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Paprstka šel do čela hned v prvním z devíti okruhů a vedení již nepustil. "Jelo se mi dobře, i když se ještě necítím v nejlepší formě. Od druhého kola jsem si špici kontroloval a v klidu dojel pro prvenství," řekl po dojezdu Paprstka, který vede pohárové hodnocení před dnes třetím Janem Nesvadbou.

Závod žen vyhrála Pavla Havlíková a rovněž se dostala do čela poháru. Vítězka z Tábora Karla Štěpánová na startu chyběla.

Paprstka dominoval a převzal vedení v Toi Toi Cupu

Závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cupu v Mladé Boleslavi:

Muži:

1. Paprstka (Expres CZ-Merida Kolín) 58:53, 2. Haring (Dukla Banská Bystrica) -15, 3. Nesvadba (Expres CZ-Merida Kolín) -20, 4. Skála -43, 5. Šimůnek (oba ČEZ Cyklo Team Tábor) -54, 6. Malík (Lawi Author) -1:59.

Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Paprstka 59 b., 2. Nesvadba 55, 3. Haring 53.

Ženy: 1. Havlíková (Kooperativa Jablonec n.N.) 42:48, 2. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) -20, 3. Heiglová (Rak.) -45.

Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Havlíková 59, 2. Czeczinkarová 56, 3. Kuntová (Expres CZ-Merida Kolín) 51.