ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Za dveřmi je třetí ročník olympijského víceboje pro děti školou povinné

Velikost textu:

V pondělí startuje třetí ročník Olympijského víceboje, projekt určený všem dětem základních škol a nižších stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií, jehož cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí a ukázat jim sport jako zábavu a přirozenou součást životního stylu.

přehrát video
Kudějová a Janáček zvou na Olympijský víceboj

"Olympijský víceboj nabízí aktivitu jak těm mladším, to znamená na prvním stupni, tak i starším na druhém stupni, kde už jsou disciplíny náročnější. Výsledek je zaměřený na to, abychom jim řekli, jaký sport je pro ně vhodný a dostali je do konkrétních klubů," říká Štěpán Janáček, bývalý tyčkař, trojnásobný olympionik a hlavní manažer projektu olympijského víceboje.

Do projektu se zapojují všechny děti, nejen ty nadané a šanci zahrát si mají i děti jakkoliv handicapované. V uplynulém ročníku se do projektu přihlásilo 1634 škol, ve kterých sportovalo přes 200 tisíc žáků. "Do projektu mají šanci se přihlásit i školy, které se olympijského víceboje dosud neúčastnily. Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat na webových stránkách www.sazkaolympijskyviceboj.cz a provést jednoduchou registraci," vysvětluje Janáček.

Součástí olympijského víceboje je také odznak všestrannosti olympijských vítězů. Ten je určen dětem všech věkových skupin a možnost získávat odznaky je má motivovat ve zlepšování všestranných sportovních dovedností. Děti se v rámci víceboje navíc potkají i se známými sportovci, kteří se stali patrony projektu. Jedním z nich je například mistryně světa ve vodním slalomu Kateřina Kudějová.

"My (patroni) jezdíme přímo do škol za dětmi a snažíme se je povzbudit, aby sportovali. Popovídat si s nimi a předat jim zkušenosti. Myslím si, že děti jsou z toho nadšené, takže já tam hrozně ráda jezdím a baví mě to," vypráví Kudějová.

První dva ročníky víceboje, který můžete pravidelně na ČT sport sledovat v rámci olympijského magazínu, prokázaly, že děti, které se tohoto klání pravidelně účastní, mají významně vyšší pohybovou zdatnost než děti bez pravidelné účasti.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.