ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Sportovci se během Vánoc těší hlavně na rodiny a klid

Velikost textu:

Praha - Čeští sportovci se během vánočních svátků těší na setkání s rodinami, kterých si během roku moc neužijí, někteří však čas na lenošení nemají a třeba Martina Sáblíková je tráví nemocná v posteli. Řada je na Vánoce v Česku, biatlonistka Gabriela Soukalová ale zamířila do Rakouska.

přehrát video
Šafářová, Špotáková, Hejnová a další. Sportovci přejí šťastné svátky

Rychlobruslařka Sáblíková bere momentálně antibiotika a čeká ji nucená tréninková pauza, neboť je zvyklá trénovat i během Vánoc. "Má to jedinou výhodu, v televizi neprošvihnu žádnou pohádku," usmívala se. "Ještě štěstí, že už mám nakoupené všechny dárky," dodala.

I na Štědrý den vyjedou na led k zápasům KHL čeští hokejisté a bude jich téměř dvacet. Povinnosti čekají třeba i fotbalového brankáře Petra Čecha z londýnského Arsenalu. Volno bude mít jen 24. prosince.

"Vánoce budu trávit v Londýně," řekl gólman, který dva dny po Štědrém dnu bude hrát ligový zápas se Southamptonem. "Takže už o den dříve pojedeme s týmem na hotel. Budu v pracovním procesu. Důležité však je, že Štědrý den budu moci normálně slavit s rodinou. Pak už to bude jen práce," dodal Čech.

Petr Čech
Petr Čech

Příliš volna nebude mít ani judista Lukáš Krpálek. Sice ho nečeká turnaj, ale olympijská medaile ho motivuje do tréninku i během svátků. "Nejprve budeme u mé rodiny na Vysočině, kam se moc těším, protože přes rok nemám moc času vidět rodinu. To je pro mě na Vánocích to nejhezčí, že se mohu vidět s lidmi, které mám rád," líčil Krpálek. Od 25. prosince chce v Praze znovu trénovat a na Silvestra možná s manželkou odjedou na hory.

Ester Ledecká se také těší na klid s rodinou a slané dobroty. "Poslední dobou neděláme cukroví, ale děláme spíš slané tyčinky, říkám tomu slanoví, to mám nejradši," prozradila. "Těším se na to, že uvidím rodinku, že budeme společně buď v Praze, nebo ve Špindlerově Mlýně, to je jedno," řekla.

Ester Ledecká
Ester Ledecká

Házenkář Filip Jícha se po letech konečně podíval na svátky domů. A to nejen proto, že se zotavuje po nedávné operaci. "Měl jsem už dlouho naplánované, že i kdybych byl na kolečkovém křesle, tak letos poletím na svátky domů. To je pro mě moc důležité, protože po deseti letech mám Vánoce doma a volno. Zpět letím až po Silvestru a budu pracovat na rekonvalescenci," popsal plány nejlepší český házenkář.

To basketbalista Tomáš Satoranský si užívá tepla v katalánské metropoli, což vítá celý rok, na Vánoce by ale bral zimu. "Celoročně mi počasí v Barceloně vyhovuje více. Je to příjemnější, že zima je tu na dva měsíce a v malém množství, ale někdy bych se vrátil i k nostalgii mít Vánoce se sněhem. To mi trochu chybí," přiznal.

Stejně jako v posledních letech tráví Vánoce a Silvestr mimo republiku Soukalová, momentálně nejlepší biatlonistka Světového poháru. S přítelem Petrem Koukalem a nejbližšími jsou v Rakousku. "Mám od Ondry Rybáře připravený tréninkový plán, takže mě nečeká povalování. Ale na cukroví také určitě dojde," usmála se.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.