ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Stolní tenistky si na ME po prohře s Ukrajinou o medaile nezahrají

Velikost textu:
aktualizováno 27. 9. 2015 14:35

Jekatěrinburg (Rusko) – Boj o medaile na mistrovství Evropy ve stolním tenise bude bez českých reprezentantek. Ve čtvrtfinále totiž nestačily na Ukrajinu, které podlehly 1:3. Jediný český bod získala Dana Čechová.

Dana Čechová
Dana Čechová

"Určitě jsme po čtvrtfinále všichni zklamaní. Je to škoda, šance na medaili byla. Takový je sport. V Baku (na Evropských hrách) holky Ukrajinu porazily a slavily medaili, dneska nám to Ukrajinky vrátily a radují se z medaile ony," řekl trenér Pavel Krpec.

Zápas o semifinále začal porážkou Hany Matelové s Margarytou Pesockou, ve čtyřech setech pak prohrála také Iveta Vacenovská s Gannou Gaponovovou. Trojka českého týmu Čechová vykřesala naději vítězstvím 3:1 nad Tatjanou Bilenkovou, jenže Vacenovská následně neuhrála proti Pesocké ani set.

"Hanka Matelová nebyla proti Pesocké bez šance na úspěch, zápas byl dlouho otevřený. Určitě jsme ale nečekali, že Ivet prohraje s Gaponovovou. Na její hře se projevilo tréninkové manko. To pak bylo vidět hlavně v utkání s Pesockou," uvedl Krpec.

Pochválil bojovnici Čechovou, vracející se na mezinárodní scénu po mateřské dovolené, která dokázala snížit na 1:2. "Tím nám ještě dala šanci a myslel jsem, že to z Ivet ještě nějak spadne, ale dnes jí bohužel nešlo vůbec nic. A navíc Pesocká hrála opravdu fantasticky a žádné další komplikace nepřipustila," prohlásil Krpec.

Muži porazili ve skupině o 9. až 16. místo Rumunsko 3:0 a zbavili se starostí se záchranou v elitní kategorii. Lubomír Jančařík i Dmitrij Prokopcov vyhráli bez ztráty setu, Tomáš Konečný zdolal rumunskou jedničku Adriana Crisana 3:1.

"Dneska mi spadl kámen ze srdce, protože hrozil boj o záchranu v Championships divizi. Takhle nás čeká boj o 9. až 12. místo, kde půjde o co nejlepší nasazení do nové Evropské ligy," uvedl kouč Jindřich Panský.

Mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Jekatěrinburgu (Rusko) - družstva:

Muži: O 9.-16. místo:

ČR - Rumunsko 3:0 Jančařík - Ionescu 3:0 (5, 8, 5), Prokopcov - Szöcz 3:0 (9, 9, 8), Konečný - Crisan 3:1 (-10, 8, 7, 7).

Ženy. Čtvrtfinále: Ukrajina - ČR 3:1 Pesocká - Matelová 3:1 (8, -5, 8, 5), Gaponovová - Vacenovská 3:1 (8, 11, -2, 7), Bilenková - Čechová 1:3 (10, -10, -7, -7), Pesocká - Vacenovská 3:0 (4, 7, 4).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.