ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
MS HORSKÝCH KOL

Biker Vastl dojel na MS v kategorii do 23 let osmý, Průdková devatenáctá

Velikost textu:

Vallnord (Andorra) – Další umístění v nejlepší desítce si na mistrovství světa horských kol v Andoře v olympijské disciplíně cross country připsali čeští bikeři. V závodě mužů do 23 let se o něj postaral osmou příčkou Jan Vastl.

přehrát video
Vastlovi boj na MS zkomplikovalo počasí a byl osmý

Devatenáctiletý Vastl si ve srovnání s loňským šampionátem v norském Hafjellu pohoršil, před rokem byl těsně pod stupni vítězů čtvrtý. Tentokrát ztratil na vítězného Novozélanďana Antona Coopera přes tři minuty. Martin Stošek dojel na 36. příčce.

Barbora Průdková jezdila zpočátku ve třetí desítce, ale nakonec se dokázala posunout na 19. pozici. Na novou mistryni světa Ramonu Forchiniovou ze Švýcarska nabrala manko téměř devíti minut. Vendula Kuntová skončila na 25. místě.

Vastl se tak postaral o druhé umístění v první desítce pro českou výpravu. Ve čtvrtek na něj v Andoře dosáhla šestá ze závodu juniorek Jana Czeczinkarová.

Mistrovství světa horských kol ve Vallnordu (Andorrra) - cross country:

Muži do 23 let: 1. Cooper (N. Zél.) 1:22:03, 2. Koretzky (Fr.) -2, 3. Ferguson (Brit.) -22, ...8. Vastl -3:02, 36. Stošek (oba ČR) -9:35.

Ženy do 23 let: 1. Forchiniová (Švýc.) 1:37:23, 2. Terentěvová (Rus.) -39, 3. Rissvedsová (Švéd.) -1:01, ...19. Průdková -8:45, 25. Kuntová (obě ČR) -12:10.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.