ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Moderní pětibojařka Dianová odstoupila z finále ME kvůli zranění

Velikost textu:
aktualizováno 23. 8. 2015 19:35

Bath - Jediná česká moderní pětibojařka na startu finálového závodu mistrovství Evropy v britském Bathu Natálie Dianová kvůli zranění odstoupila ve druhé disciplíně. Letošní mistryně světa ze smíšené štafety začala mít při šermu potíže s kolenem, realizační tým nechtěl riskovat vážnější zranění a raději ji ze závodu stáhl. Mistryní Evropy se podruhé v kariéře stala Litevka Laura Asadauskaiteová, olympijská vítězka z Londýna. 

Natálie Dianová na planši
Natálie Dianová na planši

Česká reprezentantka musela v Bathu vydat poměrně dost sil na boj o postup z kvalifikace. Po ní strávila čtyři hodiny na dopingové zkoušce, což se podle tiskové zprávy svazu negativně podepsalo na její regeneraci před finálovým závodem.

"První plavecká stovka byla ještě v pořádku, v té druhé jí ale nohy přestaly fungovat. Zkusila ještě šerm, ale v jeho průběhu už bylo jasné, že v závodě nemá smysl pokračovat," uvedl reprezentační trenér Jakub Kučera. "Svaly jsou přetížené a bylo velké riziko, že si Natálka přivodí zranění, kvůli kterému by mohla přijít třeba i o příští sezonu. S fyzioterapeutem Vladimírem Brejchou jsme udělali jediné rozhodnutí, které bylo možné," dodal Kučera.
 
Dianová měla potíže s koleny už v loňském roce

Nejlepší česká pětibojařka začala po operaci naplno trénovat letos, v březnu si ale při tréninku jízdy naštípla po pádu z koně žebro. K závodění se vrátila před třemi měsíci a v
červenci dokázala s Janem Kufem získat zlato na MS v Berlíně ve štafetovém závodě.
 
Kvůli zranění nemohla Dianová bojovat o přímý postup na olympijské hry v Riu de Janeiro, který si zajistilo osm nejrychlejších žen z dnešního závodu. Letenku do Ria v sobotu získali její reprezentační kolegové David Svoboda a Jan Kuf.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.