ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa
MS V RYCHLOSTNÍ KANOISTICE

Čtyřkajak postoupil rovnou do finále, stejně se dařilo i Fuksovi

Velikost textu:
aktualizováno 21. 8. 2015 18:26

Milán – Nejlepším možným způsobem vykročil za obhajobou zlata na mistrovství světa v rychlostní kanoistice čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba. Čeští reprezentanti bez problémů ovládli svoji rozjížďku a postoupili přímo do nedělního finále, ve kterém budou kromě prvního místa usilovat také o postup na olympijské hry v Riu de Janeiro.

Český čtyřkajak
Český čtyřkajak

Čtyřkajak Havel, Trefil, Dostál a Štěrba budou v neděli usilovat kromě obhajoby zlaté medaile z loňského šampionátu v Moskvě také o postup na olympijské hry v Riu de Janeiro.

"Byla to jedna z našich vydařenějších jízd a v podstatě to probíhalo tak, jak jsme očekávali a doufali. Vrátili jsme se k tomu, co jsme jezdili dříve," řekl Štěrba, jemuž se společně s parťáky nevydařily červnové Evropské hry v Baku. "Ušetřili jsme semifinálovou jízdu, takže dnes máme splněno na sto procent," pochvaloval si nejzkušenější člen posádky.

Úvodní jízda na kanále Indroscalo se vydařila i deblkanoistům Jaroslavu Radoňovi a Filipu Dvořákovi, neboť z druhého místa postoupili do sobotního semifinále závodu na 1000 metrů.

"Docela mě závod překvapil a s Filipem jsme z něj měli každý jiné pocity. Docela jsem se tam vyvařil a v posledních sto metrech už jsem nemohl. I díky tomu nás Kanaďané na posledních třiceti metrech přešli, což je škoda. Díky tomu ale máme lehčí semifinále, takže vše špatné je pro něco dobré," řekl Radoň.

Už do nedělního finále bez problémů postoupil na neolympijské pětistovce singlkanoista Martin Fuksa, který vyhrál rozjížďku i semifinále. "Jsem spokojený jak s jízdou, tak s časem. Nešel jsem se před semifinále ani rozjet, abych ušetřil co nejvíc sil na sobotu," řekl Fuksa, který krátce po závodě opustil areál. "Dnes to byla povinnost. Teď musím co nejrychleji a nejlépe zregenerovat a v sobotu to tam nahulit," dodal bojovně s ohledem na další program MS.

Ve hře o medaile jsou také kanoistka Jana Ježová a kajakáři Michaela Fasnerová a Filip Šváb. Svůj olympijský sen stále žijí i Andrea Havlová, Jana Šebestová, Anna Kožíšková a Michaela Mlezivová, které na čtyřkajaku prošly do semifinále z šestého místa. Kajakář Radek Šlouf absolvoval své semifinále na pětistovce a po třetím místě jej čeká start ve finále B. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.