ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
Univerziáda

Skeetařka Jahodová ovládla individuální závod, vyhrála i s družstvem

Velikost textu:
aktualizováno 8. 7. 2015 17:05

Kwangdžu (Korea) - Sportovní střelkyně Libuše Jahodová vyhrála na univerziádě v Koreji závod skeetařek, druhé zlato získala v družstvech s Barborou Šumovou a Jitkou Peškovou. Šestou medaili na konto české výpravy přidala plavkyně Martina Moravčíková, která skončila v českém rekordu 2:27,35 minuty třetí na prsařské dvoustovce.

Třiadvacetiletá Jahodová, studentka Technické univerzity v Liberci, ve finále porazila 13:12 Rusku Nataliji Vinogradovovou. Soutěž družstev Češky vyhrály před Ruskem a Kazachstánem.

Moravčíková už v úterý v semifinále vylepšila český rekord a dnes z něj ubrala dalších 38 setin. Navázala v Koreji na medaile svých kolegyň Barbory Závadové a Simony Baumrtové, které byly stříbrné. Stejný kov už měla ve sbírce i další střelkyně Gabriela Vognarová ze soutěže ze vzduchové pušky.

Fotbalistky prohrály ve čtvrtfinále 1:2 s Kanadou, která skórovala dvakrát v úvodu druhého poločasu. Čestný úspěch českého týmu zaznamenala ve třetí minutě nastavení Kateřina Svitková. Ve stejné fázi turnaje rovněž neuspěly stolní tenistky, které podlehly Japonsku 0:3.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.