Kreuziger uspěl v horách a posunul se do první pětky

Castelraimondo (Itálie) - Roman Kreuziger dojel šestý v čtvrté etapě závodu Tirreno-Adriatico a celkově se posunul na páté místo. Díky sólovému úniku několik kilometrů před cílem vyhrál Nizozemec Wouter Poels, který je novým průběžným lídrem.

Ilustrační foto

Kreuziger dokončil první horskou etapu spolu se svým týmovým kapitánem Albertem Contadorem ve zhruba dvacetičlenné skupině 14 sekund za Poelsem. Celkově ztrácí Kreuziger na Nizozemce 27 sekund.

Naopak Leopold König se v čele neudržel a dojel do cíle devětatřicátý se ztrátou 1:21 minuty na kolegu z týmu Sky Poelse. Třetí muž z páteční etapy Zdeněk Štybar byl dnes s osmiminutovým odstupem sedmdesátý.

Cyklistický etapový závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 4. etapa (226 km):

1. Poels (Niz./Sky) 5:53:38, 2. Urán (Kol./Etixx-Quick-Step), 3. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 4. Vuillermoz (Fr./AG2R), 5. Nocentini (It./AG2R), 6. Kreuziger (Tinkoff-Saxo) všichni -14, ...39. König (Sky) -1:21, 70. Štybar (Etixx-Quick-Step) -7:59.

Průběžné pořadí: 1. Poels 14:28:18, 2. Urán -17, 3. Cummings (Brit./MTN), 4. Pinot (Fr./FDJ) oba -26, 5. Kreuziger -27, 6. Castroviejo (Šp./Movistar) -28, ...36. König -1:35, 65. Štybar -8:08.