ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Dolomitenmann: Extrémní závod bude letos výjimečně se špatným počasím

Velikost textu:

Lienz - V sobotu v rakouském Lienzu proběhne už 27. ročník Dolomitenmanna, nejtěžšího štafetového závodu na světě. Čeští zástupci, mezi kterými je třeba kajakář Lukáš Kubričan nebo biker Kristián Hynek, zde obhajují výborná umístění z loňska. Kromě extrémní tratě se ale budou muset vyrovnat i s netradičně špatným počasím.

přehrát video
Startující na Dolomitenmannovi se budou muset vyrovnat s nepřízní počasí

Obyvatelé Lienzu svému městu hrdě přezdívají Slunné město a nepamatují, že by během Dolomitenmana bylo zataženo. Na závod ale hlásí meteorologové déšť, což postihne závodníky ve všech čtyřech disciplínách. "Když máte namoklý padák, nechce jít do vzduchu, je z něj takový mokrý hadr," vysvětluje obhájce prvenství mezi amatéry Tomáš Bílek.

Pořadatelé navíc opět změnili trasy, paraglidisté tak musí například běžet po mezipřistání půl kilometru proti vrstevnicím po černé sjezdovce, než znovu vzlétnou. V kopcích to bude klouzat běžcům i bikerům. Jedině možná kajakáři mají radost. Na rozdíl od minulých ročníků si díky dostatku vody mohou dobře natrénovat obávaný skok do řeky Insel ze sedmimetrové výšky. "Jsem rád, že je hodně vody, i když ostatní tak rádi nebudou. Čím více vody je, tím více to teče a my si to více užijeme," říká Kubričan. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.