ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
Světový pohár

Kajakář Dostál byl v Miláně druhý na 500 metrů

Velikost textu:
aktualizováno 4. 5. 2014 13:58

Milán - Tři druhá místa vybojovali v úvodním závodu Světového poháru rychlostních kanoistů v Miláně čeští reprezentanti. Dvakrát se na stříbrný stupínek postavili na kilometru a pětistovce Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem, na trati 500 metrů byl druhý také kajakář Josef Dostál.

Dvořák, Radoň
Dvořák, Radoň

Radoň s Dvořákem mají na začátku sezony slibnou formu, byť před závodem hovořili o opaku. Dvojnásobní bronzoví medailisté z loňského mistrovství světa byli sice ještě v polovině dnešního závodu na 500 metrů osmí, ale výborným finišem se dostali na stupně vítězů. Stejně jako v sobotu nestačili jen na Poláky Tomasze Kaczora a Vincenta Slominského, na které měli manko 23 setin.

Dostál je v Miláně sám z elitního českého čtyřkajaku, bronzového z olympijských her v Londýně. Úspěšná posádka v Itálii nestartovala kvůli zranění Daniela Havla a studijním povinnostem Lukáše Trefila. Na singlu je Dostál v 21 letech už mistrem světa juniorů i závodníků do 23 let a také dnes ukázal svůj potenciál. Rychlejší byl jen Maďar Bence Dombvári o 39 setin sekundy. Na kilometru byl Dostál v sobotu sedmý.

Poslední deváté místo ve finále pětistovky patřilo českému čtyřkajaku žen ve složení Andrea Havlová, Monika Machová, Lucie Matoušková a Anna Kožíšková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.