ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Uvedení do Síně slávy se dočkalo deset českých trenérů

Velikost textu:

Praha - Celkem deset slavných tuzemských trenérů, jejichž svěřenci získali medaile na světových akcích, bylo dnes slavnostně uvedeno do Síně slávy Unie profesionálních trenérů. "Smekám před těmito trenéry. Utvářeli přes sto let český sport. Jejich práce není plně doceněna. Těžíme z ní dodnes," řekl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Jiří Vícha
Jiří Vícha

In memoriam byl oceněn házenkářský kouč Jiří Vícha, spolu s ním se pocty dočkali Josef Doktor (rychlostní kanoistika), Karel Gut (hokej), Vladimír Heger (basketbal), Zdeněk Pecka (veslování), Zdeněk Pommer (volejbal), Dušan Uhrin starší (fotbal), Zdeněk Váňa (atletika), Miroslav Vondřička (basketbal) a Pavel Vršecký (cyklistika).

Trenéry uvedli do síně jejich svěřenci a následovníci, na pódiu se tak vystřídali například desetibojař Tomáš Dvořák, fotbalový brankář Petr Kouba či basketbalový kouč Lubor Blažek.

Unie profesionálních trenérů vznikla v lednu letošního roku a svým členům poskytuje servis v oblasti metodiky, práva a legislativy či zdravotní a rehabilitační péče. Vstoupit do ní mohou ti, kteří aktivně trénují v nejvyšší soutěži či reprezentaci a v daném sportovním svazu dosáhli nejvyššího vzdělání.

přehrát video
Unie profesionálních trenérů otevřela Síň slávy
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.