ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Žokej Váňa pojede Velkou pardubickou i tento rok

Velikost textu:

Praha – Jedna z legend Velké pardubické Josef Váňa potvrdil, že se na podzim opět objeví na jejím startu. Šedesátiletý osminásobný vítěz slavného dostihu pojede stejně jako loni na Tiumenovi. Pokud by dostih vyhrál, stal by se jeho nejstarším vítězem. Loni s Tiumenem skončil třetí, předtím s ním v Pardubicích třikrát vyhrál.

Josef Váňa
Josef Váňa

Váňa dnes převezl dvanáctiletého Tiumena z odpočinkových do tréninkových stájí. "Ať se na tom startu Velké pardubické potkáme a tam si to znovu rozdáme a uvidíme, kdo tenhle rok bude nejlepší," vzkázal Váňa soupeřům. Trénuje nyní na koni a na kole.

Loni Velkou pardubickou steeplechase suverénně vyhrála desetiletá klisna Orphee des Blins s žokejem Janem Faltejskem, druhý byl s velkou ztrátou 16 délek Ronino s Jiřím Kouskem. Váňa tehdy jel před říjnovou Velkou pardubickou jen jeden dostih, protože loni v dubnu si zlomil levou stehenní kost a musel na operaci.

Váňa drží rekord v počtu vítězství ve Velké pardubické, v níž se dokázal prosadit i jako trenér. Pardubický dostih vyhrál poprvé jako pětatřicetiletý v roce 1987 v sedle legendárního Železníka, na jehož hřbetě pak triumfoval ještě třikrát. Potom jednou zvítězil s Vronským a naposledy předloni právě s Tiumenem, s nímž vyhrál i dva předchozí ročníky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.