ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Vzpěrač Orság si rozšířil sbírku medailí, na ME získal dva bronzy

Velikost textu:
aktualizováno 14. 4. 2013 20:24

Tirana – Český vzpěrač Jiří Orság si na své konto připsal další velký úspěch. Na mistrovství Evropy v albánské metropoli Tiraně získal bronzovou medaili ve dvojboji a v nadhozu. Čtyřiadvacetiletý olympionik má z evropských šampionátů už pět cenných kovů: z ME 2001 stříbro ve dvojboji a nadhazovačské zlato, loni byl v nadhozu druhý.

Jiří Orság
Jiří Orság

Titul nejsilnějšího muže kontinentu dnes obhájil Ruslan Albegov z Ruska, druhý byl v závěrečné soutěži šampionátu nad 105 kg Arťom Udačkin z Ukrajiny. Oba v součtu dostali nad hlavu 442 kg, ruský vzpěrač však vyhrál díky tomu, že je o 14 kilogramů lehčí.

Orság za oběma přemožiteli zaostal výkonem 422 o rovných dvacet kilogramů a nedostal se na svá osobní maxima. V nadhozu vzepřel 237 kg, o dva méně než na londýnské olympiádě, a ve dvojboji na loňských hrách na cestě za 7. místem dokázal pokořit o čtyři kg více než dnes.

"V trhu jsem zvedl pouze základ 185 kilogramů, další dva pokusy na 190 nevyšly. Byl jsem pátý, ale vím, že mám tradičně silnější nadhoz a v něm se povedl útok na stupně vítězů," prohlásil Orság. "Základ byl jistý na 230, soupeři ztráceli a dal jsem i 237 a nakonec jsem atakoval český rekord v nadhozu."

Na 37 let starý výkon 242,5 kilogramu Jana Nagye ale nakonec nedosáhl. "Už jsem ho zkoušel vymazat z tabulek v březnu na lize v Sokolově, teď to byl druhý pokus. Tak snad napotřetí mi to vyjde," uvedl Orság. Byl rád, že šampionát v Tiraně zvládl bez problémů. "Nikdo z nás moc nevěděl, do čeho v Tiraně jdeme. Albánie je poměrně exotická destinace i pro vzpírání, ale snažili se tu. Komplikací bylo, že hotel je čtyřicet kilometrů od haly, kde se závodilo. Dávali jsme si tu pozor i na jídlo, ale vše dopadlo dobře," dodal Orság.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.