ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Velká pardubická a Zlatá přilba se už o víkendu nesejdou

Velikost textu:

Pardubice - Dostih Velká pardubická a plochodrážní závod Zlatá přilba se budou příští rok konat opět v různých termínech. Letos se obě velké sportovní akce sešly během jednoho víkendu, což způsobilo komplikace například v dopravě. Radnice tomu chce napříště předejít.

Závody v Pardubicích o Zlatou přilbu
Závody v Pardubicích o Zlatou přilbu

"Jednala jsem s představitelem Mezinárodní motocyklové federace (FIM) Evženem Erbanem a bylo mi přislíbeno, že Zlatá přilba dostane poslední zářijový víkend s tím, že FIM respektuje historii a tradici Velké pardubické," oznámila zastupitelům primátorka Štěpánka Fraňková. Vrcholu dostihové sezony v Pardubicích tak zůstane tradiční druhý víkend v říjnu.

Příští Velká pardubická se uskuteční v neděli 13. října 2013. Letos se musela spokojit s neobvyklým sobotním termínem, neboť v neděli se jela Zlatá přilba. Ta má v předběžném kalendáři FIM na rok 2013 termín 29. září.

Termínová kolize vznikla tím, že pořadatelé plochodrážních závodů nahlásili konání akce podle rozpisu FIM s velkým předstihem. Dostihový spolek na souběh obou velmi navštěvovaných podniků reagoval opožděně a nepodařilo se mu dohodnout vhodnější datum.

Plochodrážní stadion a dostihové závodiště jsou od sebe nedaleko. Na Velkou pardubickou letos přijelo kolem 25 000 lidí, na plochodrážní závody asi 10 000. Vysoká návštěvnost působila potíže s dopravou i parkováním. Výhrady měli i majitelé hotelů a restauračních zařízení, neboť místo dvou víkendů se vše odehrálo během jednoho.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.