ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Jihoafričan Els získal svůj druhý titul na British Open

Velikost textu:

Lytham - Golfové British Open vyhrál podruhé v kariéře Jihoafričan Ernie Els. V posledním kole vymazal ztrátu šesti úderů na vedoucího Australana Adama Scotta a porazil ho o jednu ránu s celkovým výsledkem sedm pod par. Třináctý hráč světového žebříčku Scott měl po sobotě náskok čtyř ran před druhým Američanem Snedekerem, na pátého Else měl k dobru dokonce šest úderů. Avšak na posledních čtyřech jamkách pokaždé ztratil a přišel o vítězství na úkor Else.

Ernie Els
Ernie Els

Dvaačtyřicetiletý rodák z Johannesburgu Els na britském turnaji přidal svůj druhý triumf k vítězství z roku 2002 a celkově získal čtvrtý majorový titul v kariéře. V letech 1994 a 1997 ovládl US Open. Na rozdíl od předchozích tří triumfů Els tentokrát výhru tolik neslavil. "Byl jsem v té chvíli trochu ztuhlý. V první řadě mi totiž bylo líto Adama Scotta, který je můj velký kamarád. Jak je vidět, oba jsme hodně moc chtěli vyhrát. Dnes zkrátka z nějakého důvodu vyšlo štěstí na mě," řekl.

Scott si mohl vynutit alespoň dodatečnou jamku, ale na 18. jamce silnou ranou minul. Na to se ale nechtěl vymlouvat. "Měl jsem to předtím ve svých rukou, když zbývaly čtyři jamky, ale na každé jsem dokázal zahrát fakt špatnou ránu. Většinu tohoto týdne jsem hrál dobře, takže se tím nesmím nechat srazit," prohlásil. Na třetím místě skončil se ztrátou čtyř ran na vítěze Američan Tiger Woods, který na osmnácté jamce ztratil a nepomohl mu ani kaskadérský úder, kterým vkleče dostal míček z písečné překážky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.