ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Doktor zavedl speciální startovací zařízení

Velikost textu:

Račice - Dvojnásobný olympijský vítěz v kanoistice Martin Doktor připravuje svoje následovníky pro olympiádu v Londýně. Do tréninku na kanálu v Račicích zavedl čerstvou novinku – speciálně zhotovené startovací zařízení, které má závodníkům pomoct bezchybně zvládnout mnohdy klíčový start.

Martin Doktor
Martin Doktor

"Princip je jednoduchý. Je tam kapsa, která závodníka nepustí vpřed dřív, než startér chce. Je to na bázi stlačeného vzduchu, který v jednom okamžiku se vypustí z válce, a kapsa spadne dolů," vysvětil šéftrenér reprezentace Doktor.

Zařízení je jedinečné v tom, že dosud měli závodníci možnost si vyzkoušet starty teprve až naostro při závodech. "Tohle může pomoct, a jestli to udělá desetinu, je to rozdíl třeba pěti míst," myslí si kanoista Filip Dvořák.

přehrát video
Kanoisté trénují v Račicích

Zjednodušeně se dá říct, že čím kratší disciplína, tím větší je vliv startu na výsledek závodu. Své o tom ví dlouhodobě nejlepší český kajakář Filip Šváb – právě start zatím nepatří k jeho silným stránkám. Česká kanoistika už má na olympijské regatě v Londýně zajištěnou účast šesti posádek. V rychlostní kanoistice i ve vodním slalomu ještě proběhnou evropské nominační závody.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.