ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Konečný: Bajsagurův styl mi vyhovuje, přijedu si pro titul

Velikost textu:

Kyjev - Boxer Lukáš Konečný dnes absolvoval v Kyjevě tiskovou konferenci před zápasem o titul profesionálního mistra světa organizace WBO a prohlásil, že se v březnu na Ukrajinu vrátí pro titul. Sebevědomím ovšem hýřil i jeho soupeř v zápase lehké střední váhy Rus Zaurbek Bajsangurov, s nímž se utká 10. března v Brovarech u Kyjeva.

Lukáš Konečný
Lukáš Konečný

"Bajsangurov má silné i slabší stránky, respektuji ho jako dobrého boxera. Jeho styl mi vyhovuje," uvedl Konečný v tiskové zprávě. "Mám z ringu mnoho zkušeností. Pozná moji českou sílu. Jeho velkou silou je to, že už titul mistra světa má. Ale já sem přijedu proto, abych se stal světovým šampionem," vyhlásil třiatřicetiletý český vyzyvatel a mistr Evropy.

Konečný měl původně o titul WBO boxovat loni v září v Brně s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem, který se ale z duelu kvůli zdravotním problémům omluvil. Vedení WBO následně Dzinzirukovi pás šampiona odebralo, přidělilo jej Bajsangurovovi a jako jeho prvního vyzyvatele určilo Konečného. "Moje čekání na zápas o titul mistra světa je konečně u konce," řekl český boxer.

Bajsangurov sebevědomě prohlásil, že už boxoval s lepšími soupeři, než je Konečný. "Má dobrou německou techniku, chodí dopředu, je těžké ho zastavit. Ale nebude problém, abych vyhrál," uvedl ruský boxer, jenž krátce před zápasem oslaví sedmadvacáté narozeniny.

Konečného trenér z německé stáje SES Boxing Magdeburg Dirk Dzemski čečenskému rodákovi oponoval. "S takovým soupeřem, jako je Lukáš Konečný, ještě neboxoval. Náš plán je vyhrát," prohlásil. Bajsangurov má v profiringu bilanci 27 zápasů a 26 vítězství, z toho 20 k.o. "Respektujeme jeho dosavadní výsledky. Samozřejmě jsme jeho zápasy intenzivně studovali," řekl Dzemski. Konečný 47 zápasů mezi profesionály vyhrál a třikrát podlehl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.