ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Ježek se může v Praze stát celkovým vítězem SP

Velikost textu:

Praha - Po roční přestávce se do Prahy opět vrací závod Světového poháru vodní slalomářů. A finále letošního seriálu může mít dokonce celkového vítěze z České republiky. Kanoista Stanislav Ježek je nejenom jedním z organizátorů závodu, ale v průběžném hodnocení figuruje na druhé pozici se ztrátou 22 bodů na Slováka Mateje Beňuše a na své oblíbené domácí trati má šanci dosáhnout na konečný triumf. Přímé přenosy sobotního a nedělního programu odvysílá ČT4 a web Sportzive.cz.

Stanislav Ježek
Stanislav Ježek
Otevřít galerii
 • Stanislav Ježek autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/358/35741.jpg?1218533855
 • Jiří Prskavec autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Kdo si na mě vsadí?" usmíval se v dobrém rozmaru Ježek, který má na kontě letos ve Světovém poháru druhé, třetí a 22. místo. Za první místo se uděluje 60 bodů. "Určitě je výhoda, že tu trať dobře znám, ale to neznamená, že vyhraju," prohlásil kanoista, který v Troji vyhrál závod SP před čtyřmi lety, ale v letošní sezoně má velmi dobrou formu.

Na startu v Troji bude absolutní světová špička s výjimkou slovenského kanoisty Michala Martikána. "Asi se bál Standy Ježka," usmíval se ředitel závodu Jiří Rohan. "Jinak tady ale bude kompletní světová špička a my věříme, že se Standovi bude dařit," uvedl bývalý deblkanoista.

Třetí muž loňského světového poháru, Vavřinec Hradílek, je v průběžném pořadí před posledním finálovým závodem v pražské Troji na čtvrtém místě se ztrátou pouhých 11 bodů na zlato. "Vzhledem k tomu, že jsem doma, tak se budu snažit vyhrát. Dvě poslední sezony jsem byl do trojky, když bych byl aspoň druhý, byl bych spokojený," prohlásil Hradilek.

přehrát video
Před SP v Troji

Pražský závod bude rovněž důležitý pro Jaroslava Volfa s Ondřejem Štěpánkem, kteří nejsou letos v reprezentaci a v Troji závodit nebudou. Pakliže se totiž Václav Hradilek a Štěpán Sehnal nedostanou do finále, budou mít dvojnásobní olympijští medailisté šanci probojovat se letos na mistrovství světa, které se koná na začátku září v Čunovu. K tomu budou muset Hradilka se Sehnalem na konci srpna na domácím šampionátu na Lipně porazit.

O dobré umístění bude bojovat i vycházející hvězda mezi českými kajakáři, teprve osmnáctiletý bronzový medailista z ME Jiří Prskavec. Ve finále světového poháru se představí i dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová.

Světový pohár se v Troji pojede podeváté v historii, přihlášených je 306 závodníků z 34 zemí, rozpočet činí skoro čtyři miliony korun. Kvalifikace jsou na programu dnes od 9:00, semifinálové a finálové jízdy všech pěti kategorií v sobotu a v neděli. Za dva roky se v Praze bude konat slalomářské mistrovství světa.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.