ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Krpálek pokračuje v úspěších v judistickém SP

Velikost textu:

Miami – Český judista Lukáš Krpálek porazil ve finále světového poháru v Miami ve váze do 100 kilogramů úřadujícího evropského šampiona Amela Mekiče z Bosny a Hercegoviny a připsal si tak už čtvrtý turnajový triumf v seriálu ve své začínající seniorské kariéře. Rozhodujícího vítězství dosáhl po druhém wazari před časovým limitem. Pavel Petřikov (do 60 kg) i Lucie Chytrá (do 52 kg) obsadili pátá místa, bronzový medailista z letošního mistrovství Evropy Jaromír Ježek (do 73 kg) skončil sedmý.

Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek
Otevřít galerii
 • Lukáš Krpálek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1206/120559.jpg?1256893115
 • Zápas v judu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Dvojnásobný juniorský mistr světa z USK Praha Lukáš Krpálek si poradil s Mekičem podruhé za sebou. V červnu při svém vítězném tažení na SP v Bukurešti jej zdolal ve třetím kole, tentokrát se oba favorité utkali v boji o zlato. Krpálek předvedl dvě povedené techniky ohodnocené za wazari a po druhé byl duel předčasně ukončen.

"Dnes se mi ho podařilo porazit ještě lépe než v Bukurešti. Stačila mi minuta a půl a už jsem mohl oslavovat další zlatou medaili a připsané body v olympijské kvalifikaci," uvedl Krpálek na svém webu.

Český reprezentant se ve Spojených státech prezentoval ve výborné formě. Ve skupině zdolal Mexičana Sergia Garcíu a v semifinále Josého Boissarda z Dominikánské republiky shodně na ipon. Všechny své duely tak ukončil před časovým limitem. "Los byl příznivý a první kolo jsem měl volné. Nad Mexičanem jsem vyhrál už za dvě minuty - prostě parádní zápas. V dalším kole jsem šel s judistou z Dominikánské republiky, kterého jsem také porazil už kolem druhé minuty. Dnes se mi velice zadařilo," radoval se český judista.

V Americe čeští judisté zůstanou a budou se připravovat na další světový pohár v Salvadoru. Na konci srpna je čeká vrchol sezony, mistrovství světa v Paříži.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.