ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
FINÁLE

Jako hráč titul má, uspěje i jako trenér? Chci napsat nejkrásnější stránku historie, řekl Deschamps

Velikost textu:

Vyhrát mistrovství světa jako hráč i trenér se doposud povedlo jen dvěma mužům. Kouč Francie Didier Deschamps se v neděli může stát třetím. Sám však na podobný úspěch nemyslí a hlavně si přeje napravit porážku z předloňského finále Eura s Portugalskem.

Trenér Francie Didier Deschamps slaví se Samuelem Umtitim
Trenér Francie Didier Deschamps slaví se Samuelem Umtitim

Jako hráč se vytouženého titulu dočkal Deschamps v roce 1998, kdy výběr galského kohouta v roli kapitána dovedl ke zlatu z domácího šampionátu. Přesně po 20 letech si na zlatou trofej může sáhnout znovu. Tentokrát ale v pozici kouče.

"Hráči musejí žít ve svém vlastním čase, nikdy se nezmiňuji o naší historii. Samozřejmě hráči o tom vědí. Někteří v té době ještě nežili, ale viděli obrázky. Ale pro tuhle mladou generaci už to není," řekl Deschamps po úterní semifinálové výhře 1:0 nad Belgií.

"Nemůžu srovnávat, mluvit s hráči o hráčích před 20 lety, dokonce ani 10 lety. Jsem tu s nimi, abych napsal novou stránku v naší historii, tu nejkrásnější. Neříkám, že nejsem pyšný na to, co jsme dokázali, ale musíme žít ve své době. Ještě nepřišel čas, abych nad tím rozjímal," doplnil Deschamps.

přehrát video
Francouzi postup do finále MS mohutně oslavili v ulicích

Devětačtyřicetiletý bývalý záložník se případným triumfem v nedělním finále může zařadit po bok německé legendy Franze Beckenbauera a Brazilce Mária Zagalla, kteří už dokázali získat zlato ze světového šampionátu v roli hráče i trenéra.

Deschamps však myslí hlavně na prohru 0:1 po prodloužení ve finále předloňského domácího Eura. "Výhra v semifinále neznamená ještě nic, zvlášť poté, co jsme před dvěma lety prohráli finále. Dostali jsme obrovskou výsadu, že si můžeme znovu zahrát finále. Byl jsem předloni u toho a bylo to tak bolestné, že nyní chceme ochutnat vítězství," dodal Deschamps.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.