ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
Kvalifikace MS

Reprezentace zamířila do Ázerbájdžánu, Jankto ještě netrénoval

Velikost textu:

Čeští fotbalisté odletěli k předposlednímu zápasu kvalifikace mistrovství světa do Ázerbájdžánu, kde se ve čtvrtek pokusí aspoň trochu napravit dojem z nepovedeného vystoupení ve skupině. S reprezentací odcestoval do Baku i záložník Udine Jakub Jankto, kterého trápí doznívající nachlazení a s týmem ještě netrénoval. Utkání odvysílá živě ČT sport a web ctsport.cz ve čtvrtek od 17:30.

Jakub Jankto
Jakub Jankto

"Jakub má nějakou virózu, takže s námi zatím netrénuje. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Zbytek hráčů je v pořádku," řekl trenér Karel Jarolím. "Přijel jsem po zápase s Udine trochu nachlazený. Ale dneska ráno jsem se vzbudil a cítím se už dobře. Zítra už bych měl trénovat a věřím, že do obou zápasů budu připravený," dodal Jankto.

Český celek před čtvrtečním utkáním v Ázerbájdžánu a nedělním závěrečným duelem kvalifikace doma se San Marinem už nemůže postoupit na světový šampionát do Ruska, přesto má stále o co hrát. Půjde mu o lepší nasazení do kvalifikace mistrovství Evropy 2020 a do Ligy národů. Tento nový projekt UEFA od příštího roku do velké míry nahradí stávající přípravné zápasy a nabízí dodatečnou šanci kvalifikovat se na Euro.

přehrát video
Fotbalisté nabrali směr Baku

"Při každé příležitosti se snažíme hráčům připomínat, že i když je kvalifikace ztracená, je o co hrát. To dobře víme, i kdyby to byl přípravný zápas. Ale pořád je to kvalifikace a důležité body pro koeficient. Rádi bychom uspěli a oba zápasy zvládli," řekl Jarolím.

Český tým čekala čtyřhodinová cesta a v Baku pak dvouhodinový časový posun. "Trénink jsme absolvovali poměrně brzo, abychom stihli odlet. V tom je možná trochu rozdíl oproti obvykle. Zítřejší dopoledne budeme věnovat technicko-taktické přípravě, možná nějaké video. Večer pak předzápasový trénink," dodal Jarolím.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.