ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Ogier se dostal do čela Italské rallye

Velikost textu:

Cagliari (Itálie) – Úřadující mistr světa Sébastien Ogier se po sobotní závěrečné rychlostní zkoušce dostal do čela Italské rallye. Dosavadní lídr Fin Jari-Matti Latvala musel měnit kolo a nabral dvouminutovou ztrátu. Před nedělní poslední etapou je Latvala třetí, mezi oběma piloty Volkswagenu figuruje Nor Mads Östberg s citroënem. Martin Prokop se posunul na šestou příčku. Přímý přenos nědělní druhé rychlostní zkoušky můžete sledovat od 12:00 na  našem webu.

Sébastian Ogier
Sébastian Ogier

Český účastník světového šampionátu vstupoval do druhé etapy ze sedmé pozice, ale ve 12. erzetě těžil z problémů bývalého pilota F1 Roberta Kubici. Polský jezdec ulomil kilometr před cílem pravé přední kolo svého fordu a vyklidil pátou příčku. Prokop ztrácí na vedoucího Ogiera pět a půl minuty.

"Dnešní den se nám povedl. Bolela mě krční páteř, a tak nebylo snadné absolvovat poslední zkoušku," uvedl Prokop. Ogier je na nejlepší cestě navýšit náskok v čele MS. Dnes vyhrál na prašných šotolinových cestách na Sardinii tři ze čtyř měřených testů. "Měl jsem hodně sjeté pneumatiky, tak jsem se je snažil pošetřit. Když jsem slyšel o Latvalovi, zpomalil jsem," řekl Ogier, jenž má k dobru na druhého Östberga minutu a 40 sekund. 

"Trefil jsem kámen a musel zastavit a vyměnit kolo. Teď mi odcházejí brzdy. Ztratil jsem několik míst, ale to je život," poznamenal Latvala. V neděli čekají jezdce čtyři erzety. 

Italská rallye - po 2. etapě:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 3:30:15,8, 2. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -1:40,2, 3. Latvala, Anttila (Fin./VW Polo-R) -2:01,5, 4. Mikkelsen, Flöene (Nor./Volkswagen Polo-R) -2:37,8, 5. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) -4:24,3, 6. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -5:26,1.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.