ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
Formule 1

Hamilton: Penalizace mě nezastaví. Je to spíše příležitost zazářit

Velikost textu:
aktualizováno 15. 4. 2016 21:49

Praha – Nedělní Velká cena Číny nabídne divákům další díl souboje stájových kolegů Nico Rosberg – Lewis Hamilton. Německý pilot prožívá snový vstup do sezony a trojnásobného světového šampióna porazil v obou dosavadních závodech. Čínský okruh nicméně dlouhodobě svědčí britskému jezdci. Vyhrál zde dvakrát za sebou, celkově čtyřikrát. Kvůli výměně převodovky však přijde o pět míst na startovním roštu a nejspíše odstartuje až ze třetí nebo čtvrté řady.

Lewis Hamilton (vpředu) před kolegou Nicem Rosbergem při Velké ceně Číny
Lewis Hamilton (vpředu) před kolegou Nicem Rosbergem při Velké ceně Číny

Úřadující mistr světa si ovšem z verdiktu jury těžkou hlavu nedělá. "Samozřejmě, když už ve středu víte, že v neděli odstartujete s penalizací, změní to váš přístup k víkendu. Před pěti lety bych byl asi naštvaný, ale teď už jsem klidnější. Penalizace mě v honbě za vítězstvím nezastaví. Vnímám ji jako příležitost zazářit," říká před závodem Hamilton.

Sebevědomí rodákovi z anglického Stevenage nechybí. V čínské metropoli se mu dlouhodobě daří, čehož si je sám dobře vědom. "Je to trať, na které se mi roky daří - pět pole position a čtyři vítězství," pokračuje.

Jeho převodovka byla poškozena už během Velké ceny Bahrajnu při srážce s Valtterim Bottasem. Podle stávajících pravidel nejprestižnějšího motoristického seriálu musí každému jezdci vydržet minimálně šest závodů v řadě. V opačném případě přichází penalizace. Mercedes se ji rozhodl vyměnit už nyní, protože okruh v Šanghaji je vzhledem k možnostem předjíždění vhodným místem pro odpykání trestu. 

Hamilton v obou předešlých závodech vybojoval pole position, ale vždy dojel až za svým stájovým kolegou, na kterého momentálně ztrácí z druhého místa sedmnáct bodů. Kolotoč formule 1 je však teprve na začátku a příležitost stáhnout manko na vedoucí pozici může přijít kdykoli, což Hamilton vnímá i před nedělním startem. "Vypadá to na snadný víkend pro Nica, ale já se rozhodně nevzdávám a budu útočit z jakékoli pozice," zakončil Hamilton.

Penalizace největšího soupeře nahrává německému pilotovi do karet. Rosberg si přesto uvědomuje, že lepší startovní pozice nemusí nic znamenat. "Můj přístup k závodu se tím vůbec nemění. Lewis může vyhrát i tak, to je bez debat. Všichni víme, jak je tady rychlý. Rekord trati mluví sám za sebe. Já zůstávám i nadále ve střehu a soustředěný," nechal se slyšet Rosberg, jenž v součtu s loňským ročníkem vyhrál už šest Grand Prix v řadě.

Pozice lídra letošního šampionátu ho z míry nevyvádí. "Jsou za námi teprve dva závody nejdelší sezony, jakou jsme kdy měli, takže to beru s nadhledem," dodal Rosberg.

Zdroj: ČT sport, Guardian

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.