ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Rakousko bude opět hostit Velkou cenu formule 1

Velikost textu:
aktualizováno 23. 7. 2013 17:58

Vídeň - Do mistrovství světa formule 1 se v příštím roce vrátí Velká cena Rakouska, která se v seriálu objeví znovu po jedenácti letech. Dohodli se na tom promotér šampionátu Bernie Ecclestone a rakouský miliardář Dietrich Mateschitz, majitel nejlepší stáje posledních let Red Bull a stejnojmenného výrobce nápojů.

Red Bull Ring
Red Bull Ring

Podle agentury APA byl předběžný termín závodu stanoven na 6. července 2014. Součástí seriálu MS má být podle dosud neoficiální dohody nejméně do roku 2020. Na bývalém okruhu A1 Ring ve Spielbergu, který nyní nese název Red Bull Ring, se jela Grand Prix naposledy v roce 2003, kdy ji vyhrál podruhé za sebou Němec Michael Schumacher.

V Rakousku se dosud jelo 26 mistrovských závodů F1, ten premiérový v roce 1964. Na pořádání závodu formule 1 Rakousko rezignovalo z finančních důvodů. Mateschitz poté A1 Ring koupil a rozhodl se ho zrenovovat, což se mu povedlo kvůli protestům místních obyvatel a úřadu pro životní prostředí až po několika letech. Znovu otevřen byl okruh ve Štýrsku před dvěma lety.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.