ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

MRG vyrazí na Dakar s trojicí jezdců, s Engelem pojede i Ital Cerutti

Velikost textu:

Praha - I s dvanáctým jezdcem loňského ročníku Jacopo Ceruttim se na lednové Rallye Dakar představí český tým Moto racing group. Vedle ambiciózního italského motorkáře v týmu manažera Ervína Krajčoviče pokračuje Milan Engel, druhým nováčkem bude Tomáš Kubiena na čtyřkolce. "Nechci jezdit čtyřicátý ani padesátý. Dakar samozřejmě může dopadnout jakkoliv, ale jsme odhodlaní udělat maximum pro úspěch," řekl Krajčovič.

Milan Engel
Milan Engel

I s ohledem na výsledek v posledním ročníku bude jedničkou MRG Cerutti. "Dakar je náročná rallye a hlavním cílem všech je dojet do cíle, to chce každý, i já. Vedle toho ale chci minimálně zopakovat minulý výsledek," uvedl sedmadvacetiletý Ital.

O dva roky mladší Engel se chystá na třetí Dakar. Po 30. místě při premiéře letos po technických problémech do cíle nedojel. "Už mám trochu nůž na krku," pousmál se Engel.

"Letos jsme pro úspěch udělali nejvíce ze všech roků a jdeme si za svým. Všichni v týmu chceme dobrý výsledek. Osobně věřím, že reálné je skončit do dvacátého místa," uvedl úspěšný endurový reprezentant.

přehrát video
MRG vyrazí na Dakar s trojicí jezdců včetně Itala Ceruttiho

Kubiena se závodům čtyřkolek věnuje deset let, na Dakaru se ale představí premiérově. "Pro mě bude úspěch dostat se na cílovou rampu. Jsem tělem i duší závodník, takže samozřejmě myslím i na výsledek a úspěch by byla desítka. Na druhou stranu je ale pravda, že nevím, do čeho jdu. Čeká mě 9000 kilometrů dlouhá trať a osobně jsem zatím jel maximálně pět tisíc," řekl čtyřicetiletý Kubiena.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.