ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Motocyklová GP v Brně může skončit ztrátou až 25 milionů

Velikost textu:

Brno - Až na 25 milionů korun se může vyšplhat podle vedení brněnského automotodromu ztráta z víkendové Velké ceny silničních motocyklů. A to i přesto, že návštěvnost za tři dny byla téměř rekordní. Za propad do červených čísel mohou podle ředitelky okruhu Ivany Ulmanové rostoucí poplatky za zápis akce do seriálu Grand Prix a chybějící podpora státu. Informuje o tom brněnský deník Rovnost.

Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil
Otevřít galerii
 • Jakub Kornfeil autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1871/187098.jpg?1281872254
 • Brněnská Velká cena silničních motocyklů autor: David Soeldner, zdroj: ČT https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1873/187203.jpg?1281942359

Loni vyšlo zápisné na 20 milionů korun, letos se zvýšilo na 65 milionů. Proto už při plánování rozpočtu vedení okruhu počítalo se ztrátou zhruba 20 milionů. Konečnou výši ztrát podnik teprve počítá, zatím není sečtena tržba za prodej vstupenek ani celkové náklady. Celá akce měla rozpočet 150 milionů korun. "Za takových podmínek nemáme šanci na akci vydělat," uvedl hlavní akcionář automotodromu Karel Abraham starší. Na třídenní závody přišlo 238 tisíc návštěvníků, což je jen o sedm tisíc méně než v rekordním roce 2007.

Podle vedení okruhu má pomoci stát, protože mu pořádání prestižního závodu přináší nemalé zisky i reklamu v zahraničí. Autoklub České republiky, který je spoluvlastníkem podniku, to však nevidí tak jednoznačně. "Je potřeba, aby stát na závody přispěl. Chceme však zprůhlednit hospodaření firmy, které už loni skončilo ztrátou třiadvacet milionů korun a o kterém jako menšinový akcionář nemáme dost informací. Je dost možné, že se dá někde ušetřit," řekl prezident Autoklubu Roman Ječmínek.

Pokud okruh finanční problémy nevyřeší, většina závodů zřejmě v Brně skončí. Podle Abrahama může v nejhorším případě z Masarykova okruhu zmizet i Grand Prix silničních motocyklů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.