ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Zraněný motocyklový závodník Šembera bude na Vánoce doma

Velikost textu:

Brno – Na vánoční svátky do Brna k rodičům se v pátek vrátil motocyklový závodník Lukáš Šembera, čtvrt roku po nešťastné havárii při exhibičním závodě pitbiků. Sedmnáctiletý mladík má po nehodě ochrnuté dolní končetiny a je při pohybu odkázán na invalidní vozík. V nemocnici v Praze-Motole strávil poslední dva měsíce a podstoupil zde několik operací. Zpět bude muset 4. ledna, ale po třídenním kontrolním vyšetření už zahájí rehabilitaci v Kladrubech.

Lukáš Šembera
Lukáš Šembera
Otevřít galerii
 • Lukáš Šembera autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1323/132204.jpg?1261595080
 • Lukáš Šembera autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1048/104730.jpg?1250267442

Doma přivítal Šemberu v předstihu nazdobený vánoční stromeček a také smažený řízek s bramborovým salátem. "Nebylo jisté, kdy Lukáše z nemocnice pustí domů. Proto jsme všechno nachystali raději v předstihu. Hlavně jsme všichni rádi, že jsme se po třech měsících opět sešli doma v rodinném kruhu," řekl závodníkův otec Jiří Šembera.

Jeho syn už od té doby stihl navštívit společně s kamarády nákupní centrum Olympia. Právě zde koncem září po pádu z malého motocyklu ochrnul. Na to se už Lukáš snaží nemyslet. "Povykládali jsme si s kamarády a v rychlém občerstvení jsme si dali kuřata. Pochutnal jsem si na nich. Je to něco jiného než nemocniční strava," líčil jezdec.

přehrát video
Rozhovor s Lukášem Šemberou

Stále se drží šance, že jednou bude opět chodit. "Věřím, že to zvládnu," řekl Šembera. Optimismus mu prý dodává skutečnost, že stále cítí brnění v nohou. Jeho boj intenzivně prožívá celá rodina. "Důležitý je jeho optimismus a nezměrná vůle. Nyní je potřeba také hodně trpělivosti a čekání na další zprávy. Je spousta možností, které mohou nastat. To ukáže až budoucnost," dodal závodníkův otec.

Lukáš Šembera
Lukáš Šembera
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.