ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Tým Renault povede po Briatorem technický ředitel Bell

Velikost textu:

Londýn - Nástupcem Flavia Briatoreho v čele týmu formule 1 Renault bude do konce sezony dosavadní technický ředitel Bob Bell. Stáj byla bez oficiálního vedení týden poté, co v souvislosti se singapurskou aférou minulou středu odešli Briatore a šéfinženýr Pat Symonds. Bellovým posunem do čela týmu tak padla možnost, že by se týmu pro zbytek sezony ujal čtyřnásobný mistr světa Alain Prost, o čemž se spekulovalo.

Monopost Renault
Monopost Renault
Otevřít galerii
 • Monopost Renault zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/12/1159.jpg?1199804359
 • Flavio Briatore autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Bob Bell se zúčastní všech zbývajících závodů sezony a bude oprávněn hovořit za tým ve všech sportovních a technických otázkách," uvedli dnes představitelé Renaultu.

I poté, co se šéfem stáje nestal Prost, je čtyřiapadesátiletý Francouz spolu s Davidem Richardsem a bývalým šéfem stáje BAR Craigem Pollockem jedním z kandidátů na převzetí funkce od nové sezony.

Bellovou první Grand Prix v čele týmu bude shodou okolností tento víkend Velká cena Singapuru, v jejímž loňském ročníku Renault nechal úmyslně havarovat Nelsona Piqueta mladšího, aby tím pomohl k výhře Fernandu Alonsovi. FIA v pondělí za tento podvod potrestala tým dvouletým podmíněným vyřazením z šampionátu a Briatore dostal doživotní zákaz působení ve formuli.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.