ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Motocyklový závodník Šembera utrpěl vážné zranění páteře

Velikost textu:

Brno - Šestnáctiletý motocyklový závodník Lukáš Šembera utrpěl vážné zranění páteře po pádu v doplňkovém závodě pitbiků, který se uskutečnil v rámci sobotní akce Olympia Supermoto Night Show v brněnské Olympii. Hned v noci podstoupil čtyřhodinovou operaci v Úrazové nemocnici v Brně, kde nyní leží na jednotce intenzivní péče. Podle neoficiálních informací má rozdrcený pátý a šestý obratel a poraněnou míchu.

Lukáš Šembera
Lukáš Šembera
Otevřít galerii
 • Lukáš Šembera autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1048/104730.jpg?1250267442
 • Lukáš Šembera autor: Igor Zehl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1125/112420.jpg?1253465279

Šembera je stálým účastníkem světového šampionátu silničních motocyklů ve třídě do 125 ccm a start v brněnském závodě pitbiků bral pouze jako doplňkovou zábavu před dalším závodem mistrovství světa. "Šembera po havárii utrpěl poměrně vážné zranění páteře. Rodina si zatím nepřeje podávat žádné bližší informace. Zatím se nedá předjímat vážnost a rozsah zranění," oznámil dnes tiskový pracovník pořádající agentury Forsage Ámos Krejčí.

Šembera upadl už v rozjížďce pitbiků. Zranil se potom ve finále závodu, kdy jel zcela sám na předposledním místě a do cíle mu zbývalo zhruba 30 metrů. Z dosud neznámých důvodů podklouzl a narazil s motocyklem do balíků slámy. Po pádu zůstal bezvládně ležet, podle očitých svědků zřejmě narazil do obrubníku chodníku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.