ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Česká stopa na Dakaru bude výraznější, poprvé se představí i dvě ženy

Velikost textu:

Osm českých motocyklistů, čtyři jezdci na čtyřkolkách, tři posádky automobilů a šest kamionů se představí na jubilejním 40. ročníku Rallye Dakar. I s mechanikem Danielem Kozlovským, který usedne do posádky kamionu Nizozemce van den Brinka, by se na startu legendární soutěže mělo představit 36 Čechů, což je výrazně více než v minulém ročníku (24). Poprvé jsou mezi nimi i dvě ženy, na motocyklu pojede Gabriela Novotná a na čtyřkolce Olga Roučková.

Dakar 2017
Dakar 2017

Z pohledu startovních čísel bude mít český motorsport nejpočetnější zastoupení v kategorii motocyklistů, v níž se na jedenáctý start chystá David Pabiška.

Pozici nejlepšího Čecha z předešlého ročníku bude hájit Ondřej Klymčiw, který byl jedenáctý a plánuje atakovat elitní desítku.

Stejný cíl má i Martin Prokop mezi automobily, jenž byl také jedenáctý, na startu jej doplní Tomáš Ouředníček.

Ten je jako navigátor Miroslava Zapletala podepsaný pod historicky nejlepším českým výsledkem v podobě sedmého místa v roce 2009.

Martin Prokop
Martin Prokop

Mezi kamiony nechybí posádky vedené Alešem Lopraisem, Martinem Kolomým nebo Martinem Macíkem mladším.

V hlavní kategorii jsou přihlášeny i týmy Roberta Randýska a Pavla Vrňáka, které pojedou jako takzvaná ostrá asistence pro Prokopa, respektive Kolomého.

Na Dakar se vrací i osmašedesátiletý navigátor Josef Kalina, kterého čeká již 26. start na legendární soutěži. Třikrát ji po boku Karla Lopraise vyhrál.

přehrát video
Novotná a Roučková se představí na dakarské rallye

Ředitel rallye Etienne Lavigne při zveřejnění kompletních startovních listin potvrdil, že se organizátoři rozhodli připravit pro účastníky výjimečný ročník.

Stejně jako v letech 2012 a 2013 budou mít možnost opět se seznámit s peruánskou pouští," poukázal Lavigne na již známou skutečnost, že závod se po pěti letech vrátí do Peru.

Rallye se v Jižní Americe pojede od 6. do 20. ledna a vedle Peru povede také přes Bolívii a Argentinu s cílem v Córdobě.

Česká účast na Rallye Dakar 2018:

Automobily: Martin Prokop, Jan Tománek (Ford); Tomáš Ouředníček, David Křípal (Ford); Boris Vaculík, Martin Plechatý (Ford).

Motocykly: Ondřej Klymčiw (Husqvarna), Milan Engel (KTM), David Pabiška (KTM), Rudolf Lhotský (KTM), Petr Vlček (Husqvarna), Jan Veselý (KTM), Gabriela Novotná (Husqvarna), Jan Brabec (Yamaha).

Čtyřkolky: Josef Macháček (Yamaha), Zdeněk Tůma (Yamaha), Tomáš Kubiena (Ibos), Olga Roučková (Yamaha).

Kamiony: Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna/Šp., Lukáš Janda (Tatra); Martin Kolomý, Rostislav Plný, Jiří Stross (Tatra); Martin Macík, František Tomášek, Michal Mrkva (Liaz); Martin Šoltys, Josef Kalina, Tomáš Šikola (Tatra); Robert Randýsek, Petr Pokora, David Schovánek (DAF); Pavel Vrňák, Petr Lesák, Filip Škrobánek (Tatra).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.