ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
MS V RALLYE

Volkswageny ovládly vstup do Portugalské rallye, Prokop byl osmý

Velikost textu:

Faro (Portugalsko) – První místo Volkswagen, druhé místo Volkswagen, třetí místo Volkswagen. Tak skončila úvodní zkouška Portulgaské rallye. Po testu na 3,36 kilometru dlouhé trati se seřadili v čele klasifikace v pořadí Andreas Mikkelsen z Norska, Sébastien Ogier z Francie a Jari-Matti Latvala z Finska. Prvního a třetího nedělí ani celá sekunda.

Sébastien Ogier
Sébastien Ogier

Osmý čas zajel Martin Prokop s novým modelem Fordu Fiesta WRC, za Mikkelsenem zaostal o pouhé 2,6 sekundy. "Osmé místo s novým autem je spokojenost. Je to skvělý start závodu," pochvaloval si Prokop.

Při návratu továrního týmu Škoda Motorsport po dvou letech do mistrovství světa se Švéd Pontus Tidemand a Fin Esapekka Lappi zařadili do druhé desítky pořadí se sedmisekundovou ztrátou. Tidemand je třetí v kategorii WRC2.

Pátá soutěž MS se naplno rozjede v pátek, na programu bude šest z celkových 16 zkoušek.

Portugalská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po úvodní rychlostní zkoušce:

1. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R) 2:41,1, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) -0,5, 3. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -0,8, 4. Kubica, Szczepaniak (Pol./Ford Fiesta RS) -1,4, 5. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -2,1, 6. Meeke, Nagle (Brit./Citroën DS3) -2,2, ...8. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -2,6.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.