ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Freestyle motokrosař Pilát je po těžkém pádu už mimo ohrožení života

Velikost textu:
aktualizováno 20. 3. 2015 18:21

Praha – Vážná zranění nejsou mezi freestyle motokrosaři ničím výjimečným, přesto mnohým zatrnulo při včerejším pádu Petra Piláta. Český jezdec se zranil při tréninku, po operaci je ale mimo ohrožení života. I s ohledem na těžký otřes mozku, který utrpěl, ale Piláta čekají další vyšetření.

Petr Pilát
Petr Pilát

Čtyřiadvacetiletý Pilát se připravoval na druhý závod seriálu mistrovství světa, který se dnes a v sobotu koná v Krakově. Podle webu tn.cz spadl z výšky devíti metrů. Letecky byl přepraven do pražské fakultní nemocnice na Vinohradech a podstoupil operaci.

"Doktoři zastavili břišní krvácení a řekli nám, že bude všechno v pořádku, protože je to opravdu velký bojovník," napsala na Pilátovu stránku na sociální síti jménem rodiny jeho sestra Veronika. "Opravdu hodně ho to bolí, má i těžký otřes mozku a vnitřní a vnější pohmožděniny. Ale dnes se probudil a dokonce se na mě usmál a chytil mě za ruku," doplnila.

Podle dostupných informací byl Pilát krátce po pádu v bezvědomí, ale ještě před transportem do nemocnice se probral. Utrpěl středně těžká zranění hrudníku a břicha. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.