ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Pech ovládl Setkání mistrů, Kankkunena nepustila na start nemoc

Velikost textu:

Česká Lípa Úřadující český mistr v automobilových soutěžích Václav Pech s vozem Mini Cooper WRC ovládl exhibiční Setkání mistrů, které se jelo tradičně v Sosnové u České Lípy. Úspěšný den korunoval Pech v takzvaném superfinále, ve kterém porazil Filipa Šmída, vítěze kategorie autokrosových bugin.

přehrát video
Na Setkání mistrů se předvedl legendární Kankkunen

Pech se musel do finále v kategorii rallye probojovat až z finále B, ale poté ovládl i rozhodující jízdu a zvítězil. Porazil slovenského účastníka mistrovství světa Jaroslava Melichárka s fiestou WRC. "Celý den jsem jezdil pomalejší časy než můj soupeř, ale ve finále se nám podařilo doladit některé detaily na autě a já navíc neudělal při jízdě jedinou chybu," řekl Pech.

Hlavní hvězdou akce byl čtyřnásobný rallyeový mistr světa Juha Kankkunen z Finska, který ale na severu Čech onemocněl a v závodním programu nakonec chyběl. Pětapadesátiletý Seveřan se však i proti doporučení lékařů na okruhu krátce objevil v exhibičních jízdách s vozy Škoda Fabia WRC a Lancia Delta, za jejímž volantem získal druhý titul mistra světa v roce 1987.

V exhibiční části Setkání mistrů se fanouškům předvedl motocyklový jezdec Lukáš Pešek a také otec se synem Břetislav a Tomáš Engeové, kteří usedli za volant historického opelu. Jediný český pilot F1 v historii obsadil se stejným strojem třetí místo v hodnocení historických automobilů.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.