Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Belgičan Loix suverénně vyhrál zlínskou Barum rallye

Zlín - Belgičan Freddy Loix vyhrál Barum rallye, která byla sedmým podnikem mistrovství Evropy a šestým dílem šampionátu IRC. Na druhém místě dnes s minutovou ztrátou skončil obhájce prvenství Francouz Nicolas Vouilloz, kterého na stupně vítězů doprovodil krajan Bryan Bouffier. Čtvrté místo obsadil nejlepší z českých pilotů Pavel Valoušek, který na vítěze ztratil 2:23,4 minuty. Všechny čtyři nejlepší posádky startovaly s vozy Peugeot 207 S2000.

Barum rallye
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Nejlepší dva domácí jezdci Roman Kresta a Václav Pech odstoupili už v sobotu v prvním dnu soutěže. Kresta havaroval hned ve druhé rychlostní zkoušce, přesto má už před posledním dílem domácího šampionátu v Příbrami jistý mistrovském titulu. Udržel si totiž náskok 63 bodů před Pechem, pro kterého skončila rallye po problémech s převodovkou po pátém testu.