ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Pech se stal opět králem Pražského rallyesprintu, již po deváté

Velikost textu:

Praha – Po čtvrté v řadě a po deváté celkově se stal vítězem Pražského rallyesprintu Václav Pech. Český rallyeový šampion jezdící s vozem Mini John Cooper Works WRC vyhrál soutěž, která se letos konala pouze na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli, s pohodlným náskokem téměř půl minuty.

Václav Pech
Václav Pech

Před rokem byla populární soutěž po tragických nehodách v rallyeovém sportu zrušena.

Pech splnil roli hlavního favorita, do čela se dostal hned v úvodní rychlostní zkoušce a první místo neopustil. Po šestém měřeném testu měl nakonec náskok 28 sekund na druhého Martina Semeráda, třetí skončil Vojtěch Štajf.

Na Pražském rallyesprintu se tradičně představila i řada známých osobností. Semerádovým spolujezdcem byl stříbrný kajakář z olympiády v Londýně Vavřinec Hradilek. Vedle Jaromíra Tomaštíka usedla zpěvačka Martina Pártlová, s Antonínem Tlusťákem jela Lejla Abbasová. Za volantem se představil herec Lukáš Langmajer, který byl sedmnáctý, zpěvačka Olga Lounová skončila čtyřiadvacátá. Oba se rallye příležitostně věnují.

přehrát video
Pražský rallyesprint po deváté vyhrál Václav Pech

TipCars Pražský rallyesprint, exhibični automobilový závod:

1. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works WRC) 24:21,9, 2. M. Semerád, Hradilek (Mitsubishi Lancer Evo IX) -28,7, 3. Štajf, Štajfová (Subaru Impreza STI) -36,7, 4. Hudec, Picka (Mitsubishi Lancer Evo IX) -50,7, 5. Trojan, Zázvorka (Škoda Octavia WRC) -1:05,9, 6. Tuček, Vrba (Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:22,7.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.