ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

V čele Rallye Bohemia je před nedělním finále Kopecký

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Favorit Jan Kopecký vede po první etapě Rallye Bohemia. Po 13 rychlostních zkouškách má náskok 16 sekund před Václavem Pechem, který dnes svedl o druhé místo vyrovnaný boj s Romanem Krestou.

Jan Kopecký
Jan Kopecký

Lídr šampionátu Pech se po triumfu v páteční úvodní zkoušce udržel v čele pořadí jen do třetího testu, ve kterém první dílčí úspěch v pátém dílu mezinárodního mistrovství České republiky zaznamenal Kopecký. Tovární jezdec Škody pak za volantem fabie přidal ještě šest nejrychlejších časů a svým pronásledovatelům odskočil.

Na druhé místo se v průběhu dne dostal vítěz dvou rychlostních zkoušek Kresta, ale Pech vzápětí kontroval a vrátil se na stříbrnou pozici. A protože mu patřily tři závěrečné testy dne, bude v neděli hájit před Krestou osmisekundový náskok.

Hegemonii favorizovaného tria narušil hned v úvodu dne Jan Sýkora, kterému celkově patří čtvrté místo s mankem 48 sekund na lídra. Pátý Jaromír Tarabus už ztrácí přes minutu. V neděli je na programu 40. ročníku Rallye Bohemia zbývajících pět rychlostních zkoušek.

přehrát video
Rallye Bohemia před finále vede Kopecký

Rallye Bohemia, pátý podnik MMČR v automobilových soutěžích - po 1. etapě (13 RZ):

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia S2000) 1:09:40,2, 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -16,3, 3. Kresta, Gross (Škoda Fabia S2000) -24,7, 4. J. Sýkora, Škardová (Ford Fiesta R5) -48,7, 5. Tarabus, Trunkát -1:10,8, 6. Koči, Kostka (oba Škoda Fabia S2000) -1:35,1.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.