ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Mistr republiky Kopecký si zkusil roli bezpečnostního předjezdce

Velikost textu:

Příbram - Jan Kopecký vybojoval titul rallyeového mistra republiky ještě před poslední soutěží v Příbrami. Přesto se na tamních tratích objevil, nejel ovšem v závodním autě, ale v pořadatelském jako bezpečnostní předjezdec.

přehrát video
Jan Kopecký na Rallye Příbram

Zkušenosti Jana Kopeckého využili organizátoři Rallye Příbram k varování diváků v nebezpečných místech a posouzení bezpečnosti trati krátce před průjezdem závodních vozů. "Snažili jsme se, aby hlavně diváci stáli v bezpečných zónách. Představoval jsem si, jak bych tam asi jel se závodním autem a kam by třeba až mohlo teoreticky vypadnout, kdyby se něco stalo. Pár diváků jsme posunuli a myslím, že jsme odvedli dobrou práci," uvedl Kopecký.

Výsledky práce Jana Kopeckého brzy ocenil Pavel Valoušek. Jeho vůz vylétl z trati v místě, kde Jan Kopecký posunul diváky do bezpečné vzdálenosti a díky tomu nedošlo k žádnému zranění. Závěrečný podnik mezinárodního mistrovství České republiky vyhrál Jaromír Tarabus s fabií. Ten v závěrečné soutěži sezony profitoval z technické závady Romana Kresty, který ještě na startu poslední zkoušky suverénně vedl. Pětatřicetiletý Tarabus se spolujezdcem Danielem Trunkátem zvítězili s náskokem 3,9 sekundy před Janem Dohnalem.

K prvnímu letošnímu triumfu pak neohroženě mířil loňský vítěz příbramské soutěže Kresta. Po sobotě vedl s více než půlminutovým náskokem před Dohnalem. V druhém dnu navýšil odstup až na 47,4 sekundy po 12. erzetě, ale v následném předposledním vypsaném testu měla jeho fabia poruchu. Tarabus, který právě v Příbrami oslavil v roce 2010 dosud jediný triumf v MMČR, měl bronz jistý již po sobotní první rychlostní zkoušce. Jeho jediný konkurent Václav Pech totiž musel kvůli technické závadě odstoupit. Pech tím zároveň přišel o šanci vylepšit svou bilanci pěti příbramských vítězství.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.