ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Noční úvod Mexické rallye zvládl nejlépe Petter Solberg

Velikost textu:

Guanajuato (Mexiko) - Zahajovací noční rychlostní zkoušku Mexické rallye, třetího dílu mistrovství světa, vyhrál norský pilot Petter Solberg s fordem. Na kilometrové trati městem Guanajuato porazil o čtyři desetiny sekundy obhájce loňského vítězství a osminásobného světového šampiona Francouze Sébastiena Loeba na citroënu.

Peter Solberg v Guanajuatu
Peter Solberg v Guanajuatu

Solberg v superspeciálce navázal na vítězství z takzvané kvalifikační rychlostní zkoušky, která je letošní novinkou. Na jejím základě si mohou prioritní jezdci zvolit, z jaké pozice do soutěže odstartují. Poslední "předloebovský" mistr světa tak dnes vyrazí na šotolinové cesty jako čtrnáctý.

Po čtvrtečním atraktivním úvodu pro diváky jsou mezi jezdci minimální rozdíly. Třetí Nor Mads Östberg na fordu ztrácí na svého krajana šest desetin, do sekundy se ještě vešel i šestý Estonec Ott Tänak.

V Mexiku je dnes na programu jedenáct testů, soutěž končí po 24 erzetách tradičně v neděli. Vedení v MS bude hájit francouzská hvězda Loeb, jenž má po zimních soutěžích v Monte Carlu a Švédsku sedmibodový náskok před týmovým kolegou Mikkem Hirvonenem z Finska.

První neevropská rallye letošního šampionátu je bez české účasti.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.