ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Katalánskou rallye vede Loeb, Hirvonen je třetí

Velikost textu:
aktualizováno 21. 10. 2011 21:30

Salou (Španělsko) - V souboji o vedení v mistrovství světa má po první etapě Katalánské rallye navrch sedminásobný mistr světa Sébastien Loeb. Francouzský pilot Citroënu vede s bezmála minutovým náskokem před finským konkurentem Mikko Hirvonenem z Fordu, který je ale až třetí za týmovým kolegou Jarim-Mattim Latvalou. Ten ztrácí na Loeba půlminutu, ještě před poslední rychlostní zkouškou byl ale v čele, než jej zpomalil defekt na předním kole.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb

Kvůli prázdné zadní pneumatice pro změnu bude v dalších etapách dohánět ztrátu Loebův týmový kolega a krajan Sébastien Ogier, který rovněž aspiruje na titul. V pátém testu ztratil při výměně kola dvě minuty a musel uvolnit třetí místo Hirvonenovi. Aktuálně je čtvrtý, když stejně jako Loeb a Latvala vyhrál po dvou zkouškách. Hirvonen mu "ujel" o 51 sekund.

Loeb, který ve Španělsku od roku 2005 neprohrál, a Hirvonen v předešlých jedenácti soutěžích MS získali shodně 196 bodů. Francouz měl zatím navrch, přestože startoval jako první a soupeřům "čistil" trať. Úvodní etapa jinak asfaltové rallye se totiž jela na šotolině. Poslední test dne se konal už za tmy, což se některým pilotům vzhledem k povrchu příliš nelíbilo. "Je to velmi špatný nápad jet za tmy na šotolině, opravdu hloupý," zlobil se za všechny Hirvonen.

Blízko k zisku titulu světového šampiona v kategorii SWRC má tovární jezdec Škody Juho Hänninen z Finska, protože jeho hlavní sok Estonec Ott Tänak hned na prvním měřeném testu havaroval. Hänninen je po prvním dnu v redukovaném pořadí druhý o jedinou sekundu za Katařanem Násirem Attíjou s fordem. Teoretickou šanci celkově vyhrát má i Martin Prokop, jenž byl před Katalánskou rallye průběžně třetí a před víkendovým programem drží čtvrté místo v kategorii.

 

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.