ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Kopecký havaroval, v Belgii nepojede

Velikost textu:

Nieuwkerke (Belgie) - Belgická Ypres rallye dnes odstartuje bez Jana Kopeckého. Český jezdec továrního týmu Škoda Motorsport havaroval ve čtvrteční testovací zkoušce, a přestože se jeho fabii podařilo mechanikům opravit, do pátého dílu seriálu Intercontinental Rallye Challenge jej nepustí zdravotní stav navigátora Petra Starého.

Jan Kopecký a Petr Starý
Jan Kopecký a Petr Starý
Otevřít galerii
 • Jan Kopecký a Petr Starý autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jan Kopecký (vpravo) a Petr Starý autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1065/106442.jpg?1251042691

Kopecký havaroval zhruba po kilometru jízdy z téměř pětikilometrové trasy takzvaného shakedownu a po nárazu do mostku značně poškodil přední část vozu.

Podle mluvčího týmu Karla Pokorného se přes noc objevilo u spolujezdce Starého podezření na zlomenou klíční kost. Vyšetření v nemocnici frakturu nepotvrdilo, ale Starý měl kvůli namožené pravé části těla potíže s dýcháním, proto se tým rozhodl odstoupit.

Kopecký tak přišel o šanci dostat se do čela šampionátu IRC, v průběžném pořadí seriálu je druhý. Před rokem byl na rychlé asfaltové soutěži v Belgii druhý a mezi favority patřil i letos.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.