ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Německo se raduje z triumfu Vettela ve F1

Velikost textu:

Berlín - Michael Schumacher je historií. Německo oslavuje svého nového motoristického hrdinu Sebastiana Vettela, který dokázal jako nejmladší závodník v dějinách vyhrát seriál formule 1. Největší radost vyvolal v hesenském Heppenheimu, který triumf svého "nejrychlejšího rodáka" slavil do noci. "Všichni Heppenheimští jsou nesmírně pyšní a radují se se Sebastianem Vettelem z tohoto obrovského úspěchu, který vejde do učebnic dějepisu," prohlásil Gerhard Herbert, starosta pětadvacetitisícového města ve středním Německu.

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel
Otevřít galerii
 • Sebastian Vettel autor: Mark Baker, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vettel projíždí cílovou rovinou zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Rozhodující poslední závod v Abú Zabí sledovalo v neděli v jedné z tamních autodílen na velkoplošné obrazovce asi 2000 největších fanoušků nového mistra světa. Po dojezdu do cíle vypukla obrovská party, k níž se připojili i další obyvatelé Heppenheimu. Ten už nyní chystá pro nejslavnějšího rodáka velkolepé přivítání.

"Určitě něco uděláme, jak bychom to mohli oslavit," potvrdil starosta. Vettel by mohl do rodiště dorazit ve středu nebo ve čtvrtek. Radnice pro něj prý má už připraveno čestné občanství. 

V superlativech na adresu třiadvacetiletého jezdce se předhánějí i německá média. Süddeutsche Zeitung konstatuje, že Němec si mistrovský titul zasloužil jako nikdo jiný. "Zejména v závěrečném finiši ukázal, co ho zdobí. Talent, odhodlanost, silné nervy. Vettel nikdy nepožadoval žádnou pomoc. Titulu dosáhl vlastními silami," píše mnichovský deník. "Vettel nedává nikomu znát, jak disciplinovaně se musí pracovat pro dosažení úspěchu, jakou námahu jeho práce vyžaduje," přidal se Frankfurter Allgemeine Zeitung.Vettelovi gratulovala i kancléřka Angela Merkelová, podle níž v posledním závodě prokázal třídu skutečného šampiona a zapsal se do sportovních dějin. "S miliony fanoušků se raduji s ním a jeho týmem," uvedla první žena Německa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.