ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Šampion Hänninen vyhrál pro Škodu Skotskou rallye

Velikost textu:

Dumfries (Británie) - Tovární jezdec Škody Juho Hänninen vyhrál Skotskou RAC rallye, předposlední díl seriálu Intercontinental Rally Challenge. Finský pilot se ujal vedení v sobotu po šesté rychlostní zkoušce, ve které měl vedoucí obhájce prvenství Guy Wilks z Británie technické problémy a nedokončil kvůli nim druhou etapu. Hänninen už měl před touto soutěží jistý titul, protože jeho jediný možný konkurent Jan Kopecký ve Skotsku nestartoval. Seriál zakončí na začátku listopadu Kyperská rallye za účasti Romana Kresty nebo Martina Prokopa.

Juho Hänninen a Mikko Markkula
Juho Hänninen a Mikko Markkula
Otevřít galerii
 • Juho Hänninen a Mikko Markkula autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1902/190143.jpg?1282935995
 • Škoda Fabia S2000 autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1780/177903.jpg?1278255319

"Byl to fantastický finiš sezony, skvělý víkend," uvedl na webu soutěže Hänninen. Za celou sezonu chyběl na stupních vítězů pouze v belgické Ypres rallye, kterou nedokončil. "Byl to takřka perfektní rok. Díky týmu za vše, co pro to udělal," dodal seveřan. Mladoboleslavská automobilka zatím neoznámila, zda se zúčastní závěrečné soutěže na Kypru.

Hänninenovým největším soupeřem při cestě za třetím vítězstvím v sezoně byl nakonec Nor Andreas Mickelsen ve fordu, který měl po dvanácti rychlostních zkouškách celkovou ztrátu 25,5 sekundy. Třetí skočil s více než tříminutovým mankem domácí Kris Meeke s peugeotem. Obhájce celkového prvenství v IRC přišel o naděje na lepší výsledek v sobotu kvůli potížím s brzdami, v poslední etapě měl navíc defekt.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.