ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Kolocová s Kvapilovou očekávají domácí tlak a věří, že ho zvládnou

Velikost textu:

Hlavní měsíc roku mají před sebou plážové volejbalistky Michala Kvapilová a Kristýna Hoidarová Kolocová. Osmý pár světa se rozehraje o víkendu v Praze na Super Cupu, příští týden se chystá na Světový okruh do Ostravy a za měsíc bude obhajovat stříbro na evropském šampionátu. "Dobré výsledky jsou Top Ten výsledky. S tím budeme spokojené a z lepšího umístění nadšené, ale nelze očekávat, že budeme všechno vyhrávat," řekla Hoidarová Kolocová.

Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou
Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou

"Na Evropě si na sebe nesmíme klást moc velký tlak. Být jednou druhé neznamená, že příště budeme první nebo pozici obhájíme. Klidně na tom můžeme být hůř a rozhodně to nebude neúspěch," dodala Hoidarová Kolocová.

V letošní sezoně, která začala už v lednu, mají na kontě dvě pátá místa z čtyřhvězdičkových akcí v hale v Haagu a na brazilské pláži Itapema. Nyní podstoupily třítýdenní přípravu a rozehrát se chtějí v pražském klubu Ládví na Super Cupu. "Cílem je vždycky vítězství. Chci, aby holky zapojily nová řešení a zredukovaly počet chyb," prohlásil italský trenér páru Andrea Tomatis.

přehrát video
Téma SZ: Světový okruh plážového volejbalu v Ostravě

Určitá nevyrovnanost výkonů pramení z novinek, které vicemistryně Evropy z Jurmaly do hry zapojují. Snaží se co nejvíce nahrávat prsty za každého počasí a hlídají si nespočet maličkostí, které běžné oko nepostřehne. "Někdy na to myslíme až moc a nesoustředíme se. Občas to bolí, jsme na sebe naštvané a tváříme se, proč hraješ tohle, ale víme, že to je dlouhý proces," řekla Hoidarová Kolocová.

V Americe se jim nedařilo v turnaji ani na následném kempu. "Bylo to náročné, ale už to tam probleskává," sdělila Kvapilová. "Je to lepší a lepší, začíná to zapadat. Jdeme správným směrem, ale potřebuje to čas," uklidňoval hráčky Tomatis.

Kvapilová dříve nebyla zvyklá nahrávat prsty skoro vůbec a nyní už zvládá devadesát procent. A také zkouší hrát chytřeji a variabilněji na smeči. "Abych to třeba i strhávala k lajnám a nedávala jako šestkový hráč jen rány do diagonály," uvedla.

Radost Michaly Kvapilové a Kristýny Hoidarové Kolocové
Radost Michaly Kvapilové a Kristýny Hoidarové Kolocové

V pražském Super Cupu a posléze v Ostravě si vyzkouší hru pod tlakem. Fanoušci se přijdou podívat především na ně a na další český elitní pár Markétu Nausch Slukovou s Barborou Hermannovou. "Učím se s tlakem pracovat, jsem v takové situaci prvně," řekla Kvapilová. Rady bude sbírat právě od Hoidarové Kolocové.

Kolocová ještě v páru se Slukovou vyhrály v Praze na Štvanici před čtyřmi lety turnaj Světového okruhu a o rok později skončily deváté. "Nesmíme být vyplašené, ale říct si, tohle jsme očekávaly, nezblázníme se z toho a budeme hrát dobře, uvolněně. Tlak bude a zvládneme ho," dodala Hoidarová Kolocová.

Po Ostravě budou následovat ještě tři turnaje Světového okruhu a 15. července začne v Nizozemsku mistrovství Evropy. "Los máme příznivý a plánem je zůstat v Haagu," naznačily Češky, že chtějí vyhrát skupinu, aby se na play-off nemusely stěhovat. Šampionát se totiž hraje ve čtyřech městech, ale závěr je v Haagu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.